هدر موبایل
1387/05/06 15:17:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کامران خواستار توجه بیشتر مجلس به نظارت شد

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه ۱۷‌ اصل قانون اساسی ما روی نظارت است، خواستار کاهش تعطیلات‌ مجلس و توجه بیشتر به نظارت شد.

به گزارش خانه ملت، "حسن کامران‌دستجردی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی است و امام (رحمه‌الله‌‌علیه) فرمودند یک غده سرطانی نسبت به اظهارات یکی از معاونان رییس جمهور در مورد  رژیم صهیونیستی و آمریکا انتقاد کرد.

نماینده اصفهان در ادامه با تاکید بر اینکه ملت ایران اسلامی است که این همه شهید و جانباز داده است، خواستار تکذیب این اظهارات از سوی این مسئول یا برکناری وی از سمتش توسط رییس جمهور شد.

کامران با اشاره به ادبیات تبلیغات رسانه ای آمریکا علیه ایران گفت: اینها شاخ و شانه برای چه کسی می‌کشند؟ برای ملتی که ممکن است از بنده ناراحت باشد، ولی دیدید که وقتی مقام معظم رهبری شیراز تشریف بردند، مردم از نظامشان، از دین‌شان و از مرام‌شان گسترده استقبال کردند.

وی با تاکید بر اینکه ما به تشخیص خودمان عمل می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این راه و رسمها دیگر کهنه و قدیمی شده است.

نماینده مردم اصفهان در  ادامه نطق خود با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مبنی بر مردمی بودن و تاکید ایشان بر اینکه طبقه جدید تشکیل ندهید، اظهار داشت: بنده به سه قوه عرض می‌کنم با توجه به اینکه گرانی هست و مردم مشکلات دارند، ما باید فقیرانه زندگی کنیم.

وی افزود: وقتی مردم بفهمند وکیل و وزیر و رئیس و همه مثل خودشان زندگی می‌کنند، می‌گویند این هم مثل من در صف نان می‌ایستد، مثل من سوار اتوبوس می‌شود، نگوییم هم چون خسته می‌شویم باید طوری درست کنیم که فسفر مغزمان زیاد بشود. ما بایستی حداقل این مرام را که امام (رحمه‌الله‌‌علیه) بسیار تأکید داشتند، (حفظ کنیم).

کامران با بیان اینکه 17‌ اصل قانون اساسی ما روی نظارت است، گفت: ما باید تعطیلات‌ و سفرهای مجلس را کم کنیم و بیشتر به نظارت برسیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نخبه‌کشی در بخش ورزش کشور گفت: همه بچه‌های تیم سپاهان نوین اصفهان اهل اصفهان هستند. 25 نفر پنجسال 800 میلیون تومان کار کرده‌اند، شما در شهر ما به یک آدم 500 میلیون تومان داده‌اید، به یک مربی 1 میلیارد و 200 میلیون دادید، چطوری است که دستوری بگویید این آنجا برود.

وی با انتقاد به بی‌توجهی مسئولان به برخی تیم ها خواستار رسیدگی سازمان تربیت بدنی به تیم های ضعیف و پرطرفدار شد.

حسن کامران در پایان با بیان اینکه در قضیه پالیزدار به علما توهین شده است خواستار برخورد جدی روسای قوه قضائیه و مجلس با این قضیه در چارچوب قانون و قوانین قضایی شد.

وی همچنین بر اینکه در جریان تحقیق و تفحص از قوه قضاییه، آنچه در مجلس قرائت شده ملاک است، تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet