هدر موبایل
1387/05/06 14:56:00
سرویس سیاسی

باهنر: بلاتکلیف بودن وضعیت وزارتخانه ها قطعا هزینه های بالایی دارد

باهنر با اشاره به اینکه مجلس منتظر معرفی وزرای پیشنهادی دولت است ، گفت: بلاتکلیف بودن وضعیت وزارتخانه ها قطعا هزینه های بالایی دارد و نباید این فرصت ها از دست برود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدرضا باهنر در جمع خبرنگاران درباره حاضر نشدن جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسه امروز مجلس گفت: ایشان یک طرفه این جلسه را کنسل کرد و ما هم نسبت به آن گله مندیم. انشاالله در جلسه دیگری از ایشان دعوت خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان چه زمانی انتخاب می شوند، اظهار داشت: ظرف 15 روز آینده جلسه ای برای این منظور خواهیم داشت.

باهنر در پاسخ به اینکه آیا برای ریاست این فراکسیون کاندیدا می شود یا خیر؟ گفت: باید با کار سازمان و تشکیلات پیش رویم احتمال دارد روال انتخاب رئیس فراکسیون اصولگرایان مثل گذشته نباشد. بگونه ای که رئیس این فراکسیون را جمع عمومی اصولگرایان و یا هیات مدیره این فراکسیون انتخاب خواهند کرد.

نایب رئیس مجلس در خصوص پایان مهلت سرپرستی وزارت اقتصاد نیز گفت: قانون تنها 3 ماه برای انتصاب سرپرست به رئیس جمهور اجازه داده است. مجلس نیز نمی تواند این فرصت را از دولت سلب کند اما این سه ماه برای آن منظور شده که رئیس جمهور فرصت معرفی وزیر پیشنهادی خود را داشته باشد و هم مجلس فرصت ارائه رای اعتماد به آن را داشته باشد.

باهنر در مورد طرح تحول اقتصادی اظهار داشت: باید سیر اجرای این طرح تنظیم شده و هزینه آن به حداقل برسد. آمارگیری برای اجرای این طرح مشکلی ندارد. تحلیل آماری و استخراج محتوای آن بیش از یک ماه زمان خواهد برد.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی ظرف چند روز آینده و انتخاب هیات رئیسه گفت: امیدواریم دولت هم هر چه زودتر این طرح را در اختیار مجلس قرار دهد تا کار سریع تر و بدور از شتاب زدگی پیش رود چرا که عجله در اجرای این طرح عظمت آن را با مشکل مواجه می کند.

نایب رئیس دوم مجلس درباره برخی اظهارنظرها در خصوص رابطه ایران و آمریکا گفت: ممکن است گاهی آمریکا حرفی بزند که به مذاق ما خوش بیاید و یا برعکس. همانطور که سخن یکی از معاونین رئیس جمهور چنین بازتابی داشت اگر چه آن سخنان تکذیب شد اما به هیچ وجه قابل قبول نبود.

وی افزود: نمی دانم چرا این حرف زده شد. کسانی که در معرض دید رسانه ها هستند باید در اظهارنظرهای خود دقت بیشتری داشته باشند.

باهنر با تاکید بر این که رفتار و روابط ایران و آمریکا تک مضرابی نیست گفت: تحلیل های دو طرف از یکدیگر در میان مدت و دراز مدت به نتایجی خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet