هدر اصلی
1389/10/17 07:39:00
سرویس اقتصادی
محمدرضا حسین‌نژاد

پیگیری مسائل کارخانه‌های شهرستان شیروان در دستور کار من است

**حضور "محمدرضا حسین‌نژاد" نماینده مردم شیروان و رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پیگیری امور عمرانی مؤثر بوده است. او سخنگوی این کمیسیون نیز هست. از پیگیری‌های او درباره مسائل عمرانی و مشکلات حوزه انتخابیه‌اش جویا شدیم. او همچنان پیگیر احیای کارخانه الیاف شیروان است و در تلاش برای رونق دو کارخانه قند و شهد این شهرستان. گفت‌وگوی هفته‌نامه «ارمغان» خراسان شمالی با او را بخوانید:

*شما در نطق هفته قبل خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز بار دیگر بر راه‌اندازی و رونق دوباره کارخانه الیاف شیروان تأکید کردید. درایــن‌باره چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟

در کشور ما هیچ چیز به اندازه پیگیری در مدیریت نقش تعیین‌کننده ندارد. به عنوان نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی دو وظیفه مهم را باید به انجام برسانم؛ نخست مشارکت در وظیفه مهم قوه مقننه یعنی قانونگذاری و دوم نظارت بر حسن اجرای قانون. با این حال یکی از دستورکارهایی که بنده برای خودم همواره داشته‌ام پیگیری و یادآوری موضوع کارخانه الیاف شیروان است. به همین دلیل به صورت مستمر با مسئولان وزارت صنایع دراین‌باره صحبت و رایزنی می‌کنم. این رایزنی‌ها دستکم سبب می‌شود که موضوع همواره در ذهن آنها مطرح باشد تا بالاخره راه حل نهایی آن اعمال شود.

*این تنها موضوعی است که در حوزه فعالیت وزارت صنایع‌ و معادن پیگیر آن هستید؟

مسلماً چنین نیست. برای نمونه یکی دیگر از پیگیری‌های بنده راه‌اندازی کارخانه شهد شیروان و جلوگیری از به تعطیلی کشیده شدن کارخانه قند شیروان است.

*فکر می‌کنید چه کارهای دیگری از دست نماینده برای حل موضوعی اجرایی برمی‌آید. چون به هر حال نمایندگان در قوه مقننه وظیفه قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون را دارند و نمی‌توانند به صورت مستقیم در اجرا مداخله کنند.

بله یکی از دیگر اقدامات نمایندگان رایزنی با استاندار برای تشکیل جلسه‌ای در تهران و کمک‌گرفتن از اهالی خراسان شمالی در تهران بود که خوشبختانه این مهم در روز سه‌شنبه 14 دیماه 89 انجام گرفت. چه بسا با همفکری نخبگان و مدیران ارشد خراسان شمالی در پایتخت بتوانیم راه‌حل متفاوتی برای رفع مشکل کارخانه‌های شیروان به ویژه کارخانه الیاف شیروان تدارک ببینیم.

*در حوزه فعالیت وزارت نفت نیازهای حوزه انتخابیه شما چیست؟ آیا اساساً سر و کار شما با وزیر نفت هم برای حوزه انتخابیه می‌افتد؟

بله البته چون پیگیر موضوع گازرسانی به روستاهای شهرستان شیروان بوده‌ام، از وزیر نفت هم خواسته‌ام که در گازرسانی به روستاهای «زوارم»، «عبدآباد»، «سمت» و «یاسرآباد» و شهر «لوجلی» تسریع ومساعدت ویژه صورت گیرد.

*یکی از نیازهای خراسان شمالی موضوع راه و توسعه راه‌های روستایی است.  طبیعتاً در حوزه انتخابیه شما هم این نیاز برجسته است. به تازگی در این زمینه چه پیگیری‌هایی انجام داده‌اید؟

از ابتدای دوره نمایندگی توسعه راه روستایی را در برنامه‌ داشته‌ام. به تازگی نیز پیگیر راه رباط، سرچشمه، گوگلی و بوانلو و پل‌های روستاهای «قلعه‌چه» و «بوانلو» بوده‌ام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet