شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/17 12:41:00
سرویس فرهنگی
با ایجاد شهر سلامت و منطقه ویژه دانشگاهی صورت می‌گیرد

تبدیل استان فارس به قطب اول علمی و پزشکی کشور

**نماینده مردم شیراز در مجلس از شهر سلامت و منطقه ویژه دانشگاهی در راستای احیای گذشته شیراز به عنوان قطب علمی و پزشکی سخن گفت.

"جعفر قادری "در گفت و گو با روزنامه «خبر جنوب» فارس با بیان این مطلب افزود: این دو زیرساخت عمده با هدف برجسته‌سازی توانمندی‌های شیراز و تقویت کارکرد گذشته این استان در حوزه‌های علمی و پزشکی پیگیری می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در توضیح این مطلب که چرا این دو منطقه در دل منطقه ویژه اقتصادی دیده شده‌اند، گفت: منطقه ویژه سلامت و دانشگاهی علاوه بر نیازمندی به مصوبه دولت، نیاز به مصوبه مجلس نیز داشت. از سوی دیگر ما نگران بودیم به دلیل نو بودن این ایده، این دو مورد مخالفت و اعتراض نمایندگان واقع شود و آن‌ها نیز چنین تقاضاهایی از مجلس داشته باشند. به همین دلیل این دو پروژه بزرگ را در دل منطقه ویژه اقتصادی دیدیم و تعریف کردیم. قادری با اشاره به روند اجرای این پروژه گفت: هیأت امنایی به این منظور متشکل از برخی مسئولان منطقه ویژه اقتصادی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شد و بر اساس گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی طراحی‌ها انجام شده و حدود هزار هکتار زمین برای احداث این منطقه ویژه سلامت اختصاص یافته است. وی افزود: مقدماتی نیز چون محصور کردن منطقه صورت گرفته است که قرار است با همکاری دولت و بخش خصوصی این طرح کامل شود. قادری گفت: برای منطقه ویژه دانشگاهی نیز حدود 600 هکتار زمین درنظر گرفته شده، اما اقدام خاصی صورت نگرفته است که امیدورایم هر چه سریع‌تر این بخش نیز شتاب لازم را به دست آورد. نماینده مردم شیراز در پایان گفت: استان فارس به دلیل نزدیکی با کشورهای حوزه خلیج فارس و سابقه درخشان در زمینه علمی و پزشکی پتانسیل‌های لازم را برای تبدیل شدن به قطب پزشکی و بهره‌وری از توریسم درمانی را داراست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet