خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/05/07 14:43:00
سرویس کمیسیون ها

پاسخگویی لنکرانی به سوالات پنج نماینده در کمیسیون بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه برای پاسخگویی به سوالات پنج تن از نمایندگان در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حضور یافت که توضیحات وی قانع شدن سه نماینده را در پی داشت.

"شاهرخ رامین" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه خود به بررسی سوالات نمایندگان خواف و رشتخوار، خاش و میرجاوه، خرمشهر، میانه و شادگان از وزیر بهداشت پرداخت.

مخبر کمیسیون بهداشت افزود: در این جلسه سوال آقای سجادیان نماینده خواف در خصوص نوعی پروتز حلزون گوش نوزادان مطرح شد و وزیر نیز بطور مبسوط برنامه های وزارت بهداشت در این زمینه را ارائه کردند که آمار ارائه شده نشان از کمبود منابع مالی داشت.

وی افزود: صحبت‌های آقای وزیر نشان می‌داد که برنامه‌های وزارت بهداشت در زمینه رشد غربال‌گری ناشنوایی نوزادان و تهیه تکنولوژی مربوط به آن است.

مخبر کمیسیون بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: آقای سجادیان نهایتا با قولی که آقای وزیر در مورد پیگیری این مساله و حل این مشکل تا انتهای سال دادند قانع شدند.

وی ادامه داد: سوال آقای چشنگ نماینده خاش در مورد کمبود امکانات درمانی در این حوزه انتخابیه نیز در جلسه امروز مطرح شد.

رامین یادآور شد: به گفته وزیر بهداشت خدمات حوزه سلامت در کل کشور خصوصا منطقه خاش بعد از انقلاب رشد چشمگیری داشته است اما مشکلات فراوانی هم وجود دارد.

وی گفت: براساس توضیحات وزیر، تعداد تسهیلات زایمانی ظرف مدت وزارت ایشان افزایش داشته است همچنین امکاناتی جهت اعزام رایگان خانم های باردار پر خطر به مراکز بیمارستانی ایجاد شده است.

مخبر کمیسیون بهداشت تصریح کرد: همچنین به گفته جناب آقای لنکرانی ما  امسال برای اولین بار در سیستان و بلوچستان حتی یک مورد وبا نداشتیم. نهایتا نماینده خاش به دلیل انتظارات مردمی از پاسخ وزیر قانع نشدند و قرار شد این سوال در صحن علنی مطرح شود.

رامین اظهار داشت: سوال آقای مطورزاده نماینده خرمشهر در خصوص نبود امکانات سی تی اسکن و کمبود پزشک عمومی و عدم پاسخگویی به تعداد کثیر بیماران خصوصا بیماران اورژانس در خرمشهر نیز در این جلسه کمیسیون مطرح شد و وزیر در پاسخ اعلام کردند که در مدت وزارتشان شخصا دوبار از بیمارستان خرمشهر بازدید داشتند. نهایتا با توضیحات وزیر نماینده خرمشهر از پاسخ وی قانع شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه سوال آقای سیدحسین هاشمی نماینده میانه در خصوص کمبود متخصص و وضع نابسامان خدمات بهداشتی درمانی در حوزه انتخابیه شان مطرح شد که با توضیحات وزیر ایشان نیز قانع شدند.

نماینده دماوند یادآور شد: سوال آقای ناصری نژاد نماینده شادگان نیز از دیگر سوالات مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون بود که به مشکل عدم وجود آمبولانس جهت اعزام و کمبود متخصص در حوزه انتخابیه اشاره داشت که پس از توضیحات وزیر ایشان قانع نشدند و سوال برای بررسی بیشتر در صحن فرستاده شد.

رامین گفت: برداشت اعضای کمیسیون بهداشت و درمان از سخنان نمایندگان سوال کننده و پاسخ های وزیر این بود که ما تنها با مشکل بودجه ای در حوزه سلامت روبرو نیستیم بلکه مشکلات ساختاری و مدیریتی هم وجود دارد.

وی تصریح کرد: وقتی 24 سیستم و سازمان برای سلامت کشور تصمیم گیری می کنند طبیعی است که مشکلات ساختاری بوجود آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet