هدر اصلی
1389/10/18 15:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب ریس کمیسون امنیت ملی:

در روند مذاکرات استانبول باید منطق حاکم باشد

**نایب ریس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در روند مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ در استانبول باید منطق حاکم باشد و طرفین مذاکره استدلال خود را مطرح کنند نه اینکه از طریق زورگویی اهداف خود را پیش ببرند.

اسماعیل کوثری در گفت و گو با اظهار کرد: اگر غرب در نشست استانبول دوباره موضوع هسته ای ایران را پیش بکشد نتیجه ای به دست نخواهد آورد و بهتر است که مسایل دیگری را طرح کند.

وی با اشاره به خوی سلطه طلبی غرب اظهار داشت: کشورهای غربی همواره تلاش کرده اند در روند مذاکرات گروه 1+5 ، انتظارات و خواسته های خود را به کرسی بنشانند و از دست یابی ایران به حقوق هسته ای جلوگیری کنند.

به نظر نایب رییس کمیسیون امنیت ملی به دلیل اینکه ایران در چارچوب مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت می کند، غرب نتوانسته است اقدام موثری را علیه ایران انجام دهد.

وی تصریح کرد: آمریکا، انگلیس و فرانسه همواره دنبال آن بوده اند که به صورت یک طرفه خواسته های مورد نظر خود را به ایران تحمیل کنند که ایران تاکنون زیر بار حرف زور آنها نرفته و نخواهد رفت.

کوثری خطاب به غرب گفت: دولت های غربی باید بدانند دورانی که می توانستند زور گویی کنند و یک طرفه حرف خود را بقبولانند گذشته است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با یادآوری چندین دور مذاکرات بی نتیجه ایران با گروه 1+5 اضافه کرد: تهران تاکنون در مذاکرات متعدد هسته ای شرکت کرده و خواسته های خود را مطرح کرده اما متاسفانه نتیجه مطلوب به دست نیامده است.

وی با بیان اینکه مساله هسته ای ایران به نقطه بدون بازگشت رسیده است خاطر نشان کرد: بهتر است در روند مذاکرات به سراغ مسایل دیگر رفت.

کوثری ادامه داد: هم اکنون آمریکا و ناتو در باتلاق عراق و افغانستان فرو رفته اند و برای خروج از این وضع به کمک ایران نیاز دارند.

وی خاطر نشان کرد که با خروج نیروهای بیگانه از منطقه آرامش نسبی ایجاد خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: غربی ها از یک طرف برای ادامه مذاکرات ابراز علاقه می کنند و از طرف دیگر بر موضوع هسته ای ایران پای می فشارند اما باید بدانند که بحث دست یابی ایران به انرژی هسته ای، موضوعی تمام شده است و دیگر قابل طرح نیست.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با یادآوری بازرسی متعدد بازرسان آژانس از تاسیسات هسته ای ایران ، پای بندی تهران به مقررات آژانس را خاطرنشان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet