هدر اصلی
1389/10/18 15:41:00
سرویس بین الملل
کرمی‌راد:

سفرآمریکایی‌ها به منطقه دستاوردی برای آنها ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفر مقامات آمریکایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین را در ادامه سیاست‌های ایران‌هراسی این کشور اعلام کرد و افزود: این بار نیز آمریکایی‌ها از این سفرها دستاوردی حاصل نخواهند کرد.

"محمد کرمی‌راد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به سه کشور امارات، عمان و قطر و سفر وزیر دفاع این کشور به چین که یکی از محورهای مذاکرات در این سفرها موضوع ایران اعلام شده است، گفت: اگر رفتار مقامات کاخ سفید را در آستانه هر مذاکره ایران با گروه 1+5 به خوبی رصد کرده باشیم، خواهیم دید که همواره آنها رایزنی هایی را پیش از برگزاری این مذاکرات بنا به دستور لابی صهیونیست انجام می دهند تا اذهان کشورها را متوجه ادعاهای خود کنند.

نماینده کرمانشاه، تصریح کرد: این ترفند آمریکایی‌ها دیگر کارآیی خود را از دست داده و نمی‌تواند در مقابل ملت ایران کارساز باشد؛ چرا که صیانت از دستاوردهای هسته‌ای جزء اصول مسلم ما است.

وی با بیان اینکه پیش از این تمام تلاش غربی‌ها این بود که جمهوری اسلامی به فناوری انرژی هسته‌ای دست نیابد، خاطرنشان کرد: دستیابی ایران به فناوری صلح آمیز هسته‌ای برای غربی‌ها و بخصوص آمریکایی ها سنگین تمام شد و بنابراین آنها به دنبال ترویج سیاست ایران هراسی در بین کشورهای منطقه و جهان هستند.

کرمی راد با یادآوری مذاکرات پیش روی ایران و گروه 1+5 که قراراست در پایان همین ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار شود، گفت: سفرهای اخیر مقامات آمریکایی به  کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین در راستای همان تلاش‌های مذبوحانه دنیای غرب مبنی برایجاد سیاست ایران هراسی در میان کشورهای منطقه برای تاثیرگذاری در روند مذاکرات استانبول دنبال می شود.

وی با اشاره به سفر روز یکشنبه وزیر کشور به کشور عمان، خاطرنشان کرد: همواره سیاست جمهوری اسلامی برای گسترش روابط با کشورهای منطقه بوده و در این راستا اگر کشوری مانند امارات بخواهد در رابطه با ایران بزرگ بازی دربیاورد، حتما جمهوری اسلامی  از گزینه های جایگزین برای ارتباط تجاری خود با دیگر کشورهای مطنقه همچون قطراستفاده خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet