هدر موبایل
1387/05/07 16:47:00
سرویس کمیسیون ها

رحمانی فضلی: راهبرد دیوان محاسبات، تبدیل منافع ملی به قدرت ملی است

رئیس کل دیوان محاسبات کشور اعلام کرد: دیوان محاسبات، کانونی استراتژیک در کشور است و در مسیر استراتژیک خود، راهبرد تبدیل منافع ملی به قدرت ملی را پیگیری می کند.

"عبدالرضا رحمانی فضلی" روز دوشنبه در جمع معاونان، مدیران فنی و حسابرسان کل دستگاه ها، نهادها و شرکت های دولتی کشور افزود: باید همه ظرفیت های قانونی دیوان محاسبات شناسایی شوند.

وی ادامه داد: ظرفیت های قانونی دیوان محاسبات را باید در قانون اساسی، قانون دیوان ، قانون محاسبات عمومی و قانون تفریغ بودجه جستجو کرد و سپس آنها را در جهت تکمیل یکدیگر مورد استفاده قرار داد.

فضلی در ادامه گفت: از آنجایی که هدف دیوان محاسبات ، صیانت از بیت المال است، بهترین راه حصول به این هدف استفاده از ابعاد مختلف ظرفیت های قانونی برای کامل کردن رفتار دیوان محاسبات است .

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد: دیوان باید خود را برای ورود به حوزه مسائل مستحدثه جدید آماده کرده و با شناسایی خلاء های قانونی به ایجاد ظرفیت های جدید قانونی اقدام کند.

فضلی تصریح کرد: دیوان محاسبات، کانونی استراتژیک در کشور است و در مسیر استراتژیک خود، راهبرد تبدیل منافع ملی به قدرت ملی را پیگیری می کند و از همین روست که نگرش استراتژیک و کلان نگری در ابعاد زمان، وسعت و عمق موضوع در جهت تسخیر افق های دور دست مطرح می شود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: البته کلان نگری در راستای ساماندهی برنامه ریزی، طراحی و آموزشی و پژوهشی و استفاده از تکنولوژی برتر انفورماتیک به معنای نفی نگاه خُرد در عملیات نیست چرا که اقتضای انجام وظایف روزانه و سالانه و حرکت در وضع موجود، ریز بینی دقیق و حساسیت با ظرافت بالا را می طلبد .

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر ضرورت به روز شدن مدیریت در دیوان، به بحث تأمل و تدقیق در قوانین و مقررات پرداخت و گفت: باید با حرکت مناسب با ضرباهنگ قوت و ضعف قوانین و نیز ثبت و ضبط روزانه تخلفات قانونی، فراوانی تخلفات در قانون و مقررات را کشف نمائیم و سپس در جهت اصلاح قوانین دارای ضعف گام برداریم.

رحمانی فضلی در ادامه سخنانش اظهار داشت: از آنجایی که موجوداتی بی روح، منزوی و فاقد حیات نیستیم، خود را نیازمند ارتباطات می بینیم و در این راستا بایستی علاوه بر ارتباطاتی که قانون تعریف نموده است، به سراغ ایجاد ارتباطات جدید در مسیر پویایی حیات خود نیز برویم و این ارتباطات باید از افکار عمومی گرفته تا سازمان ها، دستگاه ها و دانشگاه ها گسترش یابد.

وی سپس با تأکید بر اهمیت عنصر زمان در مدیریت منابع و استفاده بهینه از امکانات گفت: عنصر زمان در جهت دهی و تأثیر گذاری درونی و بیرونی حائز اهمیت است و دیوان محاسبات با مدیریت زمان می‌تواند در نشان دادن مسیر سلامت مالی کشور و بعد نظارتی پیشرو باشد.

رحمانی فضلی در خاتمه افزود: هر موضوعی که وارد دیوان می شود باید زمان بندی شده و متناسب با مراحل مسیر فرآیند مورد تعریف دقیق قرار گیرد و با توجه به اهمیت فرآیندکار در درون دیوان، باید نوعی ایزو و استاندارد سازی در زمینه فرآیند کار انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet