خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1389/10/19 08:31:00
سرویس فرهنگی
نماینده ساری در مجلس تشریح کرد:

اولویت‌های چهارگانه مازندران در بخش فرهنگی

**نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولویت‌های چهار گانه استان در بخش فرهنگی می‌گوید: در بخش فرهنگ ما به طور کلی می‌باید چهار پروژه عمده را پیگیری کنیم.

"سیدرمضان شجاعی کیاسری" در گفتگو باروزنامه وارش مازندران افزود: یکی از مهمترین این موارد، موضوع دریاست. دریای مازندران تنها یک مرکز توریستی نیست، بلکه امروزه به یکی از مهمترین و پیچیده‌ترین موضوعات فرهنگی کشور بدل شده است.

نماینده مردم ساری می‌افزاید: در عین حال مباحث اجتماعی و اقتصادی مربوط به دریا هم باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل آن چه اهمیت می‌یابد، توجه به دریا و ساماندهی آن است که دولت با وجود مصوبات مناسب در این زمینه باید اهتمام بیشتری بورزد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به احیای نام مشاهیر و زنده نگه داشتن نام آنها به عنوان اولویت دوم فرهنگی اشاره می‌کند و می‌گوید: استان مازندران مشاهیر علمی و فرهنگی بسیاری دارد که متأسفانه برای شناساندن آنها به نسل جوان تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است.

وی ادامه می‌دهد: این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد که متأسفانه خلاء آن به طور جدی در استان احساس می‌شود و باید برای زنده نگه داشتن نام این مشاهیر اقدامات جدی‌تری انجام شود.

نماینده مردم ساری در ادامه از خلاءهای بسیار در حوزه ورزش نیز انتقاد می‌کند و می‌گوید: اولویت سوم فرهنگی توجه به بخش ورزش است. استان مازندران پتانسیل‌های ورزشی فراوانی دارد که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد. شجاعی می‌گوید: متأسفانه شاهد هستیم که در حوزه ورزش نیز با وجود این پتانسیل‌ها آن گونه که شایسته نام استان است، اقدامات خاصی صورت نگرفته و مسئولان باید با نگاه ویژه‌تری در این بخش تمرکز کنند تا بخشی از عقب ماندگی‌ها جبران شود.

سیدرمضان شجاعی کیاسری گردشگری را چهارمین و آخرین اولویت فرهنگی در استان می‌خواند و می‌گوید: محور فعالیت‌های اقتصادی استان مازندران باید در حوزه گردشگری باشد، زیرا گردشگری هم زودبازده است و هم کم هزینه. درعین حال که می‌توان از سرمایه گذاران خارجی نیز در این بخش بهره‌ها برد.

وی می‌گوید: در این حوزه نیز استان تمامی پتانسیل‌ها را داراست و باید زیرساخت‌ها به طور جدی‌تری آماده و پیگیری شود. این بخش می‌تواند اشتغال قابل‌توجهی را در استان به همراه داشته باشد.

این نماینده در پایان با اشاره به برخی اولویت‌ها در شهرستان ساری اشاره کرده، می‌گوید: بحث ترافیک در شهر ساری و فرار از این ترافیک به واسطه تکمیل کمربندی‌ها از اولویت‌های ما در این حوزه انتخابی است. همچنین به فراهم آوردن تسهیلات رفاهی و جانبی برای پذیرش میهمانان نیز کمتر توجه شده است که باید به برای کاهش کاستی‌ها اقدامات جدی صورت بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet