خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/07 16:20:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صورت گرفت:

بررسی سوال نادران از وزیر اطلاعات در مورد انتصاب قلعه بانی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز خود به بررسی سوال نماینده تهران از وزیر اطلاعات پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: در این جلسه که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد سوال نادران در مورد انتصاب قلعه بانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 وی افزود: سوال آقای نادران این بود که چرا وزارت اطلاعات نظر خود را درخصوص انتصاب قلعه بانی ارائه نکرده است. وزیر اطلاعات نیز توضیحاتی درخصوص روند استعلام از این وزارت خانه ارائه کرد و برخی از نواقص قانونی در این زمینه را بر شمرد. از جمله این‌که حتی اگر وزارت اطلاعات درخصوص انتصاب فردی نظر منفی دهد باز هم عالی‌ترین مقام مسوول آن دستگاه با مسوولیت خود می‌تواند فرد را منصوب نماید.

مخبر کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: آقای محسنی اژه ای نیز اعلام کردند که خلاء قانونی دیگر این است که در قانون پیش بینی نشده که اگر مسئولی از وزارت استعلام نکرد چه باید کرد. ایشان ابراز امیدواری کردند که در طرح جدید حراست ها این خلاء های قانونی مرتفع گردد.

جلالی گفت: وزیر اطلاعات همچنین روندی از استعلام های انجام شده درخصوص آقای قلعه بانی از سال 82 تا 86 را ارائه کرد و گفت که در تمامی این استعلام ها وزارت اطلاعات اعلام کرده که نامبرده هیچ سوء سابقه ای ندارد، همچنین باید توجه کرد که درخصوص انتصاب آقای قلعه بانی به ریاست سازمان گسترش و نوسازی صنایع هیچ گونه استعلام رسمی از جانب وزارت صنایع از وزارت اطلاعات صورت نپذیرفته است.

جلالی تصریح کرد: هنچنین در این جلسه با توجه به برخورد برخی کشورها با شهروندان ایرانی در مبادی ورودی و زمان اعطای ویزا، تهیه مراحلی جهت الزام دولت به عمل متقابل مطرح شد و اعضا کمیسیون نظرات خود را در این زمینه مطرح کردند که پس از بحث های صورت گرفته کلیات این طرح به تصویب رسید.

وی گفت: در ادامه جلسه کمیسیون به لایحه چگونگی اعتراض کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آرا صادره از هیات های رسیدگی به تخلفات انضباطی، لایحه الحاق یک ماده به قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، لایحه اصلاح قانون حمایت قضائی از کارکنان دولت و پرسنل نیروهای مسلح، لایحه اصلاح ماده 14 قانون حقوق و مزایای مستمر پس انداز ثابت حق بیمه و بیمه درمانی مشمولین قانون ارتش جمهوری اسلامی مصوب 1368 و ماده 190 قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382 و الحاق ماده 187 مکرر به قانون مقررات استخدامی سپاه مصوب 1370، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسوین حفاظت از میراث فرهنگی زیرآب، لایحه الحاق موافقتنامه اصولی بین دولتهای طرفهای موافقتنامه‌های چندجانبه اصولی راجع به حمل و نقل بین المللی بر سر ایجاد دالان اروپا - آسیا و موافقتنامه راجع به تامین مالی مشترک دبیرخانه دایمی کمیسیون بین دولتی، لایحه مستثنی شدن شهرداریهای کشور در واگذاری قسمتی از پارکها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از مشمول قوانین مربوط به مالک و مستاجر، لایحه الحاق یک تبصره به ماده هشت قانون انتخابات مجلس مصوب 1378 و لایحه موافقتنامه همکاریهای امنیتی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای وزیران بوسنی و هرزگوین تصویب شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet