ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/10/19 09:30:00
سرویس سیاسی

تلاش احزاب مخالف یمن برای جلوگیری از برگزاری انتخابات پارلمانی

**احزاب مخالف دولت یمن اعلام کردند به تلاش های خود برای برگزار نشدن انتخابات پارلمانی آینده این کشور و مخالفت با اصلاحات قانون اساسی ادامه می‌دهند.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، احزاب مخالف دولت یمن طی یک نشست مطبوعاتی همچنین انتخابات پارلمانی آینده را که حزب حاکم سعی در برگزار کردن آن دارد، نمایشی خواندند و اصلاحات صورت گرفته در پارلمان از سوی حزب حاکم که منجر به تمدید نامحدود دوره ریاست جمهوری  رئیس جمهور فعلی شد را رد کردند.

پارلمان یمن علیرغم مخالفت احزاب مخالف چندی پیش موافقت اولیه خود را با اصلاحات پیشنهادی حزب حاکم به ویژه تمدید دوره ریاست جمهوری اعلام کرد. قرار است در اوایل مارس آینده یک کمیسیون ویژه در پارلمان یمن این اصلاحات را به رای بگذارد.

احزاب مخالف دولت یمن این اقدام حزب حزب حاکم را انقلابی علیه توافقنامه سال 2009 دانستند و حزب حاکم را به تکروی سیاسی متهم کردند. از سوی دیگر حزب حاکم، احزاب مخالف را به ایجاد مانع در اجرای اصلاحات سیاسی و فرار از انتخابات به دلیل هراس از نتایج آن متهم کردند.

انتخابات پارلمانی یمن قرار بود در فوریه 2009 برگزار شود اما به دلیل انعقاد توافقنامه‌ای میان حزب حاکم و احزاب مخالف و موافقت دولت با اصلاح قانون انتخابات، برگزاری انتخابات به آوریل سال جاری میلادی موکول شد.

این توافقنامه با این شرط منعقد شده بود که ستاد انتخابات متشکل از نمایندگان احزاب مختلف باشد اما حزب حاکم، ستاد انتخابات را از قاضیان دادگستری مورد تایید خود تشکیل داد.

احزاب مخالف دولت یمن که چندی است به برگزاری تجمعات اعتراض آمیز مشغولند اعلام کرده اند در انتخابات پارلمانی شرکت نمی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet