شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/10/19 11:09:00
سرویس بین الملل
عضو کیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

بازدید از تاسیسات هسته‌ای،درستی حرف ایران را ثابت می‌کند

**غلامرضا دعوت از نمایندگان برخی کشورها برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران را در خنثی کردن فضاسازی غربی‌ها علیه تهران بسیار موثر دانست و اعلام کرد: نمایندگان دیگر کشورها در بازدید از تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی به درست بودن حرف‌های ایران پی خواهند برد.

"غلامرضا کرمی" درگفت وگو با خانه ملت، با اشاره به دعوت تهران از نمایندگان برخی کشورها برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای صلح آمیز ایران،گفت: یکی از روش‌های موثر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل، یکی بودن حرف و عملش است و این  برخلاف رفتار غربی‌ها است که معمولا حرفشان با عملشان متفاوت است.

نماینده کرمان و راور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی تاکنون در موضوع هسته‌ای براساس قوانین و مقرارت بین‌المللی عمل کرده است، افزود: به همین دلیل است که هر وقت مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران گزارش داده، صلح‌آمیز بودن این فعالیت‌ها را تائید کرده و آن چیزی هم که به عنوان ابهام مطرح کرده، به دلیل فشار غربی‌ها بوده است.

کرمی براین اساس، بازدید نمایندگان دیگر کشورها از تاسیسات هسته‌ای ایران را در راستای اثبات حقانیت حرف‌های ایران بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: نمایندگان دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی با بازدید از فعالیت‌های هسته‌ای ایران با واقعیت‌های جمهوری اسلامی بیشتر آشنا شده و خواهند دید مسیری که تهران تاکنون رفته درست بوده و چیزی غیر از آن چیزی که گفته، عمل نکرده است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در پایان، خنثی و یا کاهش فضاسازی کشورهای غربی علیه تهران را از دیگر مزایای بازدید نمایندگان دیگر کشورها از تاسیسات هسته‌ای ایران عنوان کرد.

علی اصغر سلطانیه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی سه شنبه پیش در گفت وگویی اعلام کرد: در راستای سیاست شفاف هسته ای ایران، سفیران روسای گروه های جغرافیایی و سیاسی در وین از تاسیسات هسته ای کشورمان بازدید خواهند کرد.

وی گفت: تاسیسات غنی سازی نطنز و راکتور اراک مورد بازدید قرار خواهد گرفت و این برنامه در راستای سیاست شفاف هسته ای جمهوری اسلامی ایران است.

سلطانیه افزود: در این برنامه دو روزه که 25 دی ماه آغاز خواهد شد، سفیران خارجی با مقامات کشورمان نیز دیدار خواهند کرد.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز سه شنبه گفت: دعوت از برخی اعضای گروه 1+5، اتحادیه اروپا، گروه 77 و جنبش عدم تعهد برای بازدید از تاسیسات و سایت های هسته ای، اقدامی جدید از سوی جمهوری اسلامی در راستای شفاف سازی در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای این کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet