حلول ماه ربیع الاول
1389/10/19 12:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موحد:

مسئولیت قوه‌قضاییه برای وصول معوقات بیشتر از قوای دیگر است

**عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مسئولیت قوه‌قضاییه را برای وصول معوقات بانکی مسبت به دیگر قوا بیشتر دانست و گفت: هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد باید برای وصول معوقات و بازگشت اموال مردم و دولت به بیت‌المال همکاری کند.

سید محمد موحد نماینده مردم بهبهان و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مشکلاتی که معوقات بانکی برای کشور ایجاد کرده، گفت: معوقات بانکی امروز یکی از مشکلات اساسی در اقتصاد کشور است.

وی افزود: هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد باید برای وصول معوقات بانکی و بازگشت اموال مردم و دولت به بیت‌المال همکاری کند البته مسئولیت‌ها در قبال این مسئله متفاوت است و هر کس مسئولیت خاص خود را در این خصوص دارد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس مسئولیت‌ قوا در خصوص معوقات بانکی را با فراز و نشیب‌های مواجه دانست و تصریح کرد: قوه قضائیه مسئولیت بیشتری در راستای وصول معوقات بانکی و بازگشت آنها به بیت‌المال دارد.

"دستگاه قضا در حوزه افراد پایین دستی همانند کشاورزان و دامدارانی که معوقاتی دارند، برخوردهای چشمگیری کرده به نحوی که ما شاهد این برخوردها هستیم ".

موحد ادامه داد: مثلا در مورد کشاورز یا دامداری که وام اندکی اخذ کرده ولی به دلیل وقوع خشکسالی و یا مسائل دیگر نتوانسته وام خود را پس دهد، قوه قضائیه با او برخورد می‌کند حتی در مواردی برخوردها تند هم هستند.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون اصل 90 نیز در مورد معوقات بانکی ورود کرده و پس از پیگیری و بررسی پرونده‌ها وارد مرحله‌ای شده‌ایم که قرار است گزارشی در این خصوص در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شود؛ این بحث هم وجود دارد که از افراد در خصوص گزارش نظر خواهی شود تا حق کسی ضایع نشود.

نماینده مردم بهبهان در مجلس در پایان تاکید کرد: قوه قضائیه در مورد پرونده‌های کوچک معوقات بانکی خوب برخورد کرده است لذا اگر در مورد پرونده‌های دانه درشت‌ها تاکنون به همان نحو برخورد نشده، بهتر است که دستگاه قضا در مورد این پرونده‌ها هم برخورد خوبی صورت دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet