شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/10/19 12:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ممسنی:

عملکرد دولت درکمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده قابل تقدیر است

**نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به زلزله هفته گذشته در این شهرستان، گفت: انتظار مردم از دولت شروع ساخت و ساز برای اسکان دائمی است که امیدواریم دولت با اختصاص کمک ویژه به این منطقه، کار ساخت و ساز را ظرف هفته آینده آغاز کند.

علیرضا مرادی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که بسیاری از خانه‌های مردم در روستاهای زلزله‌زده تخریب شده است، گفت: تخریب برخی از این خانه‌ها به گونه‌ای است که امکان زندگی در آن وجود ندارد و حتی برای چند لحظه نیز نمی‌توان زیر سقف این خانه‌ها ایستاد.

وی ادامه داد: با توجه به واقع شدن این روستاها در منطقه‌ای سردسیر و اسکان مردم در چادر، انتظار مردم شروع هر چه زودتر کار ساخت و ساز منازل‌شان است.

نماینده مردم ممسنی در خانه ملت، با بیان این‌که در زلزله اولیه ممسنی حدود 28 روستا دچار مشکل شد، افزود: بعد از این زلزله پس‌لرزه‌هایی در برخی روستاهای شهرستان ممسنی رخ داد که آخرین پس‌لرزه امروز صبح بود. با توجه به این شرایط انتظار می‌رود دولت هر چه سریع‌تر با اختصاص کمک‌های ویژه‌ای، کار ساخت و ساز را ظرف هفته آینده آغاز کند و این موضوع را در جلسه دولت به تصویب برساند.

مرادی با بیان این‌که پیش از این در مهر ماه و آذر ماه سال جاری نیز زلزله‌ای در روستاهای شهرستان ممسنی رخ داد، گفت: مرکز زلزله اخیر در 15 دی در دهستان مهرنجان ممسنی بود که بر اثر آن چند روستا، بالای 90 درصد و دیگر روستاها بین 20 تا 80 درصد تخریب شدند.

وی افزود: البته بیشتر تخریب خانه‌ها به دلیل بافت‌های فرسوده بوده است، به گونه‌ای که منازل دارای سیستم مهندسی ناظر مشکلی نداشته و بیشتر خانه‌های سنتی با بافت‌های فرسوده آسیب دیده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با تقدیر از عملکرد دولت در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده، گفت: دولت در این مدت با اختصاص امکانات اولیه همچون چادر، پتو، مواد خوراکی، مواد سوختی و اسکان مردم در کمپ‌ها، به خوبی به مردم زلزله‌زده کمک کرده است و فرماندار این منطقه نیز شبانه‌روز در کنار مردم حضور داشته است. به گونه‌ای که بنده در بازدیدی که از روستاهای زلزله‌زده داشتم، مردم از مسوولان تقدیر و تشکر می‌کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet