هدر موبایل
1389/10/19 12:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان کرمانشاه:

نصب ریل پرسرعت در راه‌آهن غرب کشور برای ترانزیت کالا و تردد مسافر مفید است

**رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: در پروژه‌هایی به مانند راه آهن غرب کشور، تنها بحث توسعه استان مطرح نیست، بلکه این پروژه به توسعه تمام کشور کمک می کند و مسئولین باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

جهانبخش امینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نقش بین المللی راه آهن غرب کشور، افزود: با تکمیل این پروژه کشورمان از طریق خطوط ریلی به عراق و دیگر کشورها متصل می شود و در ترانزیت کالا و تردد مسافر نقش موثری دارد.

وی ادامه داد: از بعد داخلی نیز با توجه به وجود خطوط ریلی از مرکز ایران به شمال و شرق کشور، تکمیل خطوط ریلی از مرکز به غرب کشور باعث ارتباط شرق و غرب کشور می شود و یک شریان اساسی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: همچنین با توجه به اجرا قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و لزوم صرفه جویی در مصرف سوخت، این پروژه اهمیت ویژه تری پیدا کرده است.

نماینده کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه ریل‌های نصب شده در پروژه راه آهن غرب برای سرعت 160 کیلومتر در ساعت است، از این موضوع انتقاد کرد و گفت: باید ر این پروژه تجهیزات برای سرعت های بالا نصب شود، زیرا امروزه در تمام دنیا شاهد نصب تجهیزات برای سرعت 450 کیلومتر و بالاتر در ساعت هستیم.

وی افزود: به دلیل هزینه‌های سنگین، جایگزینی و تعویض ریل‌ها در آینده امکان پذیر نمی باشد و متاسفانه مسئولین به این موضوع توجه نمی کنند.

امینی با بیان اینکه به تاخیر افتادن پروژه بهتر از نصب تجهیزات 50 سال پیش است، تصریح کرد: ما خواستار نصب تجهیزات جدید با سرعت حداقل 300 کیلومتر در ساعت در این پروژه هستیم.

نماینده کرمانشاه همچنین سرعت اجرا این پروژه در برخی قطعات را کند دانست و خواستار تسریع آن شد.

وی افزود: در هفته‌های قبل با حضور معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری در کرمانشاه مسئله راه آهن مطرح شد و یکی از قول هایی که دادند تسریع در اجرا این پروژه بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet