حلول ماه ربیع الاول
1389/10/19 13:26:00
سرویس اقتصادی
جلالیان با اشاره به اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها:

بحران صیادی در استان بوشهر پابرجاست

**نماینده دیر،کنگان و جم با اشاره به مشکلاتی که بعد از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها برای صیادان منطقه رخ داده است گفت: مشکل بسیار حاد و جدی منطقه بحث سوخت قایق‌های صیادی است که هنوز حل نشده است.

"عسگر جلالیان" در گفتگو با روزنامه «صدای بوشهر» افزود: با ‌150 تومان سهمیه‌ سوختی که به قایق‌ها اختصاص داده‌اند کفاف مصرف آنها داده نمی‌شود و در حال حاضر در دیر، کنگان و عسلویه صیادی متوقف شده است.

جلالیان تصریح کرد: مبلغ سهمیه به‌صرفه نیست و میزان آن نیز بسیار کم است.

نماینده مردم دیر، کنگان و جم خاطرنشان کرد: وضعیت به وجود آمده زنگ خطری است برای مسئولان استان. وی افزود: در این خصوص با استاندار و معاون وزیر جهاد جلسه داشتم و تذکرات کتبی و شفاهی خود را نیز در مجلس مطرح نموده‌ام که برای استانی با 700 کیلومتر مرز آبی زیبنده نیست که از خارج ماهی وارد کند.

جلالیان افزود: در حال حاضر صیادان برای اینکه بازار خود را از دست ندهند برای تأمین ماهی مورد نیاز شرکت‌ها و کارخانه‌ها اقدام به وارد کردن ماهی می‌کنند.

وی ادامه داد: به عنوان نماینده مردم دیر، کنگان و جم اعلام خطر می‌کنم و هشدار می‌دهم که اگر فکری به حال این وضعیت نشود به زودی همه صیادان به این کار روی خواهند آورد.

جلالیان خاطرنشان کرد: ماهی مورد نیاز به هر حال از طریق واردات تأمین می‌شود اما با بیکاری چه کار کنیم؟

وی ادامه داد: مردمی که به سختی روی یک قایق سرمایه‌گذاری کرده‌اند و روی هر قایق 6 تا 7 نفر کار می‌کنند، سرنوشت آنها چه خواهد شد؟

 وی با اشاره به اینکه صیادان از قشر آسیب‌پذیر  جامعه هستند گفت: مایحتاج صیادان به صورت روزانه از صید تأمین می‌شود و آنها پس‌اندازی ندارد.

عسگر جلالیان افزود: امیدواریم با مکاتباتی که صورت گرفته و تذکرات کتبی و شفاهی زودتر این مشکل حل شود.

وی افزود: به هیچ وجه زیبنده این استان نیست که مردم به واردات ماهی روی بیاورند و اگر چاره‌ای اندیشیده نشود این اتفاق خواهد افتاد و به بیکاری نیز دامن زده خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet