هدر موبایل
1389/10/19 13:36:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران پیشنهاد کرد:

تشکیل گروه‌های ویژه برای نظارت همزمان بر اجرای قانون هدفمندی

**عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره بر ضرورت نظارت همزمان و مستمر بر نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، خواستار تشکیل گروه‌های ویژه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای نظارت بر روند اجرای مناسب این قانون شد.

"محمد رضا صابری" عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با استقبال از نظارت ویژه مجلس بر نحوه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: این قانون از اهمیت ویژه ای برای کشور برخوردار است و نظارت همزمان مجلس موجب می شود که در صورت بروز اشتباهات احتمالی در حین اجرای این قانون، با آگاهی به موقع نمایندگان جلوی چنین مشکلاتی گرفته شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با تاکید بر اتخاذ رویه ای واحد در جریان نظارت بر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها توسط مجلس، گفت: با توجه به اهمیتی که موضوع نظارت بر نحوه اجرای این قانون دارد، بهتر است در کمیسیون های تخصصی مجلس کمیته های ویژه ای برای پیگیری نحوه اجرای این قانون تشکیل شود و با تقسیم کار میان کمیسیون های مختلف،نظارت سریع و موثر بر این قانون انجام گیرد.

صابری با بیان اینکه در حال حاضر نظارت مجلس به انعکاس نگرانی‌های مردم به وزرا و رییس جمهور در مورد چگونگی هدفمند کردن یارانه ها خلاصه می‌شود، گفت: تقسیم کار میان کمیسیون های مختلف موجب می شود که رویه ای واحد در نظارت بوجود بیاید و به محض وقوع اشتباه در بخشی از اجرای این قانون کمیته مربوطه آن را تشخیص و به اطلاع سایر نمایندگان و دولت برساند تا این اشکال برطرف شود، بعنوان مثال کمیسیون عمران می تواند بر اجرای این قانون در بخش حمل و نقل و یا کمیسیون انرژی بر اجرای آن در حوزه نیرو نظارت کند.

وی در خصوص بیشترین نگرانی های مردم در جریان اجرای این قانون نیز، گفت: بیشترین نگرانی ها از سوی کشاورزان و صنعتگران به گوش ما می رسد که آن هم به دلیل افزایش قیمت سوخت مورد نیاز آنان است، چراکه این گروه نگران این هستند که افزایش قیمت سوخت مصرفی موجب افزایش هزینه های تولید و درنهایت متضرر گشتن آنان شود.

نظارت بر حسن اجرای قوانین وظیفه ایست که در کنار وظیفه قانونگذاری بر عهده مجلس شورای اسلامی گذاشته شده و بسیاری از نمایندگان آن را مهمتر از امر قانونگذاری تلقی می‌کنند؛ چراکه در صورت اجرا نشدن صحیح قوانین، تصویب آنها فایده ای برای کشور نخواهد داشت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet