هدر موبایل
1389/10/19 13:47:00
سرویس سیاسی
جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا از دولت این کشور درخواست کردند؛

تحریم شواری حقوق بشر سازمان ملل و افزایش فشارها علیه ایران و سوریه

**جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا با پیشنهاد طرحی خواستار افزایش فشارها علیه ایران و سوریه در زمینه انرژی هسته‌ای و تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمهوری خواهان کنگره آمریکا طرح اصلاح سازمان ملل را مطرح کردند.

"ایلینا روس لتینین " رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز از برگزاری جلسه ای در کنگره با عنوان " سازمان ملل؛ مشکلات جدی و لزوم فعالیت کنگره" خبر داد.

 کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مفاد این طرح را اصلاحات گسترده در سازمان ملل شامل درخواست از دولت آمریکا برای تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل و خودداری از کمک به این شورا از سوی آمریکا اعلام کرد. این طرح تا زمانی باید جریان داشته باشد که وزارت خارجه آمریکا تایید کند که این شورا کشورهای نقض کننده حقوق بشر را شامل نمی شود.

این طرح همچنین خواستار اعمال محدودیت هایی علیه کمک های آمریکا به آژانس بین المللی انرژی هسته ای وابسته به سازمان ملل است و تا زمانی که نام کشورهایی چون ایران و سوریه در لیست کشورهای حامی تروریسم است فشارها علیه این کشورها در زمینه انرژی هسته ای ادامه یابد.

جمهوری خواهان علاوه بر مجلس نمایندگان که اکثریت آن را جمهوری خواهان در اختیار دارند، مجلس سنا نیز با اکثریت دموکرات ها با این طرح موافقت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet