خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/19 13:47:00
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات:

کاهش طول دوره لیسانس نیازمند تایید مجلس است

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس نسبت به کاهش طول دوره لیسانس نگرانی‌هایی دارد و اگر دولت بدون رایزنی با مجلس بخواهد اقدامات اجرایی انجام دهد، با آن مخالفت می‌کنیم.

"نورالله حیدری دستنایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص کاهش طول دوره لیسانس  با بیان اینکه این ایده برای چندمین بار است که در دولت مطرح می شود گفت: قاعدتا نمی‌توان در خصوص طرحی که ابتدا به ساکن است نظری داد، این طرح باید به مجلس ارائه داده شود تا ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دولت بخواهد قبل از ارائه این طرح به مجلس و اعلام نظر مجلس، اقدامات اجرایی در این زمینه انجام دهد قطعا با واکنش مجلس مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: از آنجا که کاهش طول دوره تحصیل در بخش‌های مختلف آموزشی ما تاثیر گذار است مجلس با نگرانی به این طرح می‌نگرد و اگر دولت بخواهد قبل از آنکه طرح مورد نظرش را در کمیسیون آموزش مطرح  کند و قبل از رایزنی با مجلس و ارائه استدلال های خود به مجلس، بخواهد به فکر ایجاد تغییراتی در این زمینه باشد مجلس با آن مخالفت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما موضع منفی نسبت به این طرح نداریم و اگر استدلال‌های دولت منجر به ایجاد یک فضای مطلوب در نظام دانشگاهی ما شود با آن موافقت می کنیم.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet