شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/19 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی با اشاره به تایید پذیرش دانشجوی پولی توسط شورای نگهبان:

نباید رفتار ناعادلانه در این نوع پذیرش صورت گیرد

**دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تایید خبر تصویب نهایی مصوبه پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه‌های دولتی توسط شورای نگهبان، گفت: البته تایید مصوبه مذکور توسط شورای نگهبان به این معنا نیست که دیگر دغدغه‌ای وجود ندارد، چراکه دغدغه‌های ما به قوت خود باقیست.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان مخالفت با مصوبه پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه‌های دولتی، درباره تایید نهایی آن توسط شورای نگهبان گفت: این مصوبه پیش از این‌که برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد اصلاح قرار گرفته است؛ به نحوی که دو تبصره به آن افزوده شد، مبنی بر این‌که پذیرش دانشجوی آزاد باید با رعایت شرایط سازمان سنجش و هم‌چنین اخذ آزمون از داوطلبان باشد.

به گفته نماینده محلات و دلیجان در خانه ملت، در مصوبه قبلی بحث آزمون مطرح نبود، یعنی دست روسای دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو کاملا باز بود و از سوی دیگر بحث رعایت شرایط سازمان سنجش هم ذکر نشده بود اما مجلس این قانون را با افزودن دو مصوبه مذکور به تصویب رساند.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه خاطرنشان کرد: اگرچه این دو قید تا اندازه‌ای برای این مصوبه محدودیت ایجاد می‌کند اما به این معنا نیست که زمینه مرتفع و دغدغه‌های ما کاملا رفع شده باشد، بر همین اساس سازمان بازرسی کل کشور، مجلس و سایر سازمان‌های نظارتی باید اوضاع و شرایط را به صورت دقیق رصد کنند تا خدایی ناکرده شاهد بی‌عدالتی نباشیم.

وی در پایان گفت:دغدغه من و برخی از همکاران بدان علت است که امکان و زمینه انجام رفتار ناعادلانه در پذیرش دانشجو وجود دارد، لذا اوضاع باید دقیق رصد شود تا مشکلی برای دانشجویان نقاط محروم بوجود نیاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet