حلول ماه ربیع الاول
1389/10/19 14:08:00
سرویس سیاسی
آلیا تاکید کرد:

پایبندی به اصول حکمت،عزت،مصلحت،مهمترین ویژگی وزیر خارجه

**فاطمه آلیا تاکید کرد:پایبندی کامل به سه اصل حکمت، عزت و مصلحت که جزء اصول اساسی در سیاست خارجی است ، به عنوان مهمترین ویژگی وزیر امور خارجه، در جهت ارتقای جایگاه وزارت امور خارجه است.

"فاطمه آلیا" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در رابطه با ویژگی های مورد انتظار مجلس از وزیر امور خارجه که توسط دولت معرفی می شود گفت: در کل کشورهای دنیا تنها یک وزارتخانه به نام "وزارت امور خارجه" است که به کل مسائل خارجی می پردازد و در واقع تمام ارتباطات اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی از کانال وزارت امور خارجه صورت می گیرد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جایگاه وزارت امورخارجه افزود: جایگاه ایران امروز، ازحالت یک بازیگر به یک کارگردان ارتقا پیدا کرده است و بسیاری از کشورها با مراجعه به ایران به رایزنی برای حل و فصل مسائل منطقه ای و حتی خاورمیانه می پردازند.

وی با بیان آنکه ایران در حل مناقشات بین المللی بسیار تاثیرگذار شده است نتیجه گیری کرد:درعین حال در عرصه دیپلماسی عمومی، نقاط قوتی چون موفقیت های هسته ای  و مذاکرات ژنو ایجاب می کند که این وزارتخانه و در راس آن وزیرش، با این جایگاه تناسب داشته باشد.

آلیا در ادامه خصوصیاتی چون تجربه، تخصص و هماهنگی با رییس دولت در کنار داشتن شجاعت برای مطرح کردن مطالبات مردم در عرصه بین الملل را از جمله مهمترین ویژگی های وزیری دانست که مورد انتظار مجلس برای معرفی از سوی دولت است.

نماینده مردم تهران خاطر نشان ساخت :انقیاد کامل به سه اصل حکمت، عزت و مصلحت که جزء اصول اساسی در سیاست خارجی است ، به عنوان مهمترین ویژگی وزیر امور خارجه، در جهت ارتقای جایگاه وزارت امور خارجه  است.

به گفته آلیا، پس از پایان دوران سرپرستی "علی اکبر صالحی" گزینه معرفی شده از سوی دولت با داشتن همه خوبی های وزرای سابق امور خارجه، باید در عین  تناسب با جایگاه وزارت امور خارجه، به پیگیری و تایید مواضع مقام معظم رهبری و رییس جمهور برای ارتقای عزت بین المللی ایران بپردازند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet