حلول ماه ربیع الاول
1389/10/19 14:12:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از امین حسین رحیمی

با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی توسعه استان همدان شتاب می‌گیرد

**"امین حسین رحیمی" نماینده ملایر در یادداشتی که در اختیار روزنامه همدان پیام قرار داد با بیان اینکه راه ها یکی از عوامل اصلی توسعه هستند آورده است که ،هر منطقه‌ای که از راههای مواصلاتی مناسب، آزادراهها و راههای ریلی و هوایی برخوردار باشد، گام اول را در ایجاد زیرساخت و حرکت به سمت توسعه برداشته است.

باتوجه به همین اهمیت بود که مجمع نمایندگان استان، به طور جد به این امر پرداختند و پیگیر توسعه و گسترش راههای استان شدند، به طوری که امروزه شاهد تحولی در این زمینه هستیم و در همه حوزه‌های انتخابی، بزرگراههای بسیاری در حال احداث است.

اما با فراهم آمدن این زیرساخت‌ها، باید به زمینه‌های توسعه نیز توجه ویژه‌ای شود. شهرک‌های صنعتی، گردشگری و مناطق ویژه اقتصادی از جمله مهمترین زمینه‌ها برای توسعه استان و ایجاد اشتغال پایدار هستند.

ما برای استان همدان مناطق ویژه اقتصادی تعریف کرده‌ایم که به تازگی منطقه ویژه اقتصادی ملایر از مجلس رأی اعتماد گرفت. ملایر مقام نخست را در خشکبار دارد. کشمش ملایر در دنیا معروف است و ما اولین شهر از نظر صادرات خشکبار هستیم و همین امر ضرورت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را ایجاب می‌کرد.

ایجاد و توسعه منطقه ویژه اقتصادی در ملایر نه تنها برای توسعه این حوزه انتخابی که نقش مهم در توسعه و پیشرفت استان خواهد داشت. گسترش و توسعه این منطقه ویژه اقتصادی بستگی به تعداد افراد و بنگاههایی دارد که در آن مستقر هستند. با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان به نظر می‌رسد این منطقه ویژه قابلیت ایجاد اشتغالی فراوان را در خود دارد. اکنون باید با دیدی خوشبینانه به این منطقه ویژه نگریست و منتظر دستاوردهای آن برای استان و همچنین پیگیرایجاد مناطق ویژه دیگر در دیگر شهرستان‌های همدان بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet