خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/05/08 08:05:00
سرویس بین الملل

لاریجانی: اتحادیه مجالس سازمان کنفرانس اسلامی بزرگ‌ترین نهاد پس از سازمان کنفرانس اسلامی است

رییس مجلس گفت: اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین نهاد منسجم کشورهای اسلامی پس از سازمان کنفرانس اسلامی است.

محمود ارول قلیچ، دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی بعدازظهر روز دوشنبه با دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار قلیچ، انتخاب لاریجانی را به ریاست مجلس شورای اسلامی تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که از راهنمایی‌های ایشان برای تقویت جایگاه اتحادیه بهره‌مند شود.

در ادامه لاریجانی از اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین نهاد منسجم کشورهای اسلامی پس از سازمان کنفرانس اسلامی یاد کرد و اظهار کرد: مزیت‌ اصلی کشورهای اسلامی آیین مقدس اسلام است و این اتحادیه می‌تواند با بهره‌گیری از این مزیت مهم، کمک بزرگی برای تحکیم همبستگی امت اسلامی و تقویت همگرایی میان کشورهای عضو باشد.

وی دارا بودن منابع غنی طبیعی و انسانی را از دیگر مزیت‌های کشورهای اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: با وجود این مزیت‌های مهم باید تلاش کنیم پیوندهای کشورهای اسلامی را در همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تقویت کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی، نقش‌آفرینی موثر اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در مواقع بروز بحران در کشورهای عضو و ایجاد بسترهای لازم برای تبادل تجربیات قانونگذاری را مهم‌ترین ماموریت اتحادیه دانست و تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی برای کمک به دستیابی اتحادیه به اهداف خود همچون گذشته آمادگی کامل دارد.

در ادامه این دیدار، دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی نیز ضمن ارائه گزارشی پیرامون عملکرد اتحادیه از بدو تاسیس تاکنون، از کمک‌های همه‌جانبه مجلس شورای اسلامی برای تاسیس و فعالیت اتحادیه تقدیر و تشکر و اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی ایران به عنوان مبتکر و موسس اتحادیه همواره نقش اصلی را در ادامه حیات و فعالیت آن ایفا کرده است.

وی در پایان، استمرار حمایت و راهنمایی مجلس شورای اسلامی برای پویایی اتحادیه و رسیدن آن به جایگاه واقعی خود در جهان را خواستار شد.

اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در سال 1387 به ابتکار مجلس شورای اسلامی در تهران تاسیس شد که هم‌اکنون 50 کشور اسلامی به عضویت آن درآمده‌اند و مقر دبیرخانه اتحادیه در تهران قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet