هدر موبایل
1389/10/19 16:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سنندج:

مسوولان محیط زیست و وزیر ارشاد درباره قطع 3400 اصله درخت توضیح دهند

**نماینده مردم سنندج درمجلس، با انتقاد نسبت به قطع ۳۴۰۰ اصله درخت در سنندج با حکم قضائی از سوی اداره اوقاف گفت: مسوولان محیط زیست و وزیرارشاد باید درباره دلیل این کار پاسخ دهند.

امین شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که قطع یک اصله درخت به منزله گرفتن جان یک انسان است، خاطرنشان کرد: این خلاف قانون است و هر مرجع قانونی و قضایی که دستور قطع درخت را صادر کرده است شأن و جایگاه مقام خود را نشناخته و آن را پایین آورده است.

وی گفت: اگر اختلافی بین دو اداره اوقاف و شهرداری وجود دارد نباید برای ساخت اتوبان با قطع درختان هزینه آن پرداخت شود.

شعبانی با طرح سوالی از اداره محیط زیست مبنی بر این‌که چرا جلوی این کار را نگرفته است؟ گفت: وظیفه متولیان اوقاف آباد کردن است نه این‌که درخت‌ها را ریشه‌کن کند.

نماینده مردم سنندج در خانه ملت، با بیان این‌که ملک اوقاف از اموال شخصی به حساب نمی‌آید، گفت: دادگاه مراجع قضایی وظیفه‌اش صادر کردن دستور قطع درختان نیست، بلکه باید سالیانه میزان اجاره ملک وقفی را تعیین کند تا اجاره‌اش پرداخت شود نه این‌که دستور به قطع درختان بدهد.

شعبانی با تاکید به این‌که به عنوان نماینده سنندج پیگیر این مساله است افزود: برای مدیری که خود را مدافع اموال اوقاف می‌داند و البته قاضی که دستور قطع درختان را صادر کرده اظهار تاسف می‌کنم و از وزیر ارشاد می‌خواهم تا به خاطر نحوه عمل اداره اوقاف پاسخگو باشد.

وی با تاکید به این‌که قاضی‌ که این حکم را صادر کرده باید در مراجع قضایی نسبت به صدور حکم قطع درختان پاسخگو باشد افزود: سوال اینجاست که تا به حال کجای دنیا حکمی صادر شده که در آن قطع درختان را قانونی کرده باشد؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet