شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/10/18 17:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رهبر:

آیت‌الله نوری همدانی همواره در صف اول دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است

**امام جمعه اصفهان تأکید کرد: آیت‌الله نوری همدانی همواره شجاعانه در صف اول دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است.

محمد تقی رهبر رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس و امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نقش علما و مراجع در مقابله با زیاده‌خواهی‌های استکبار، گفت: علما و مراجع همواره در نهضت‌های ضد استکباری حضوری فعال داشته‌اند؛ آیت‌الله کاشانی و آیت‌الله خوانساری از جمله علمای شاخصی بودند که پیش از انقلاب و در سالیان متمادی به مقابله با امپریالیسم پرداخته‌اند.

وی علما و مراجع را پرچم‌دار نهضت‌های مقابله با حکومت‌های ضد دینی عنوان کرد و افزود: در جریان انقلاب اسلامی پرچم نهضت در اختیار امام راحل بود و اگر کسانی از ایشان پیروی کردند فقط به دنبال اسلام ناب بودند، در عین حال برخی افراد هم مأیوسانه به مقابله با رژیم شاه می‌پرداختند اما با این وجود امام(ره) می‌فرمودند که "شاه باید برود ".

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس تصریح کرد:‌ در همان دوران بود که فعالیت‌های رژیم شاه علیه امام راحل آغاز و به ایشان در قالب یک مقاله در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار توهین‌ شد.

رهبر ادامه داد:‌ پیرو این مسائل بود که امام(ره) دستگیر و نهضت و قیام مردم قم آغاز شد، در آن قیام طلاب و علمای قم پرچمدار نهضت بودند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نیز در طول تاریخ همیشه با پرچمداری مرجعیت و ولایت فقیه پیش رفته است، همانطور که امام راحل بدون واهمه و ترس در مقابل رژیم شاه ایستاد و انقلاب را هدایت کرد.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه توطئه‌های دشمنان تا امروز نیز پیوسته علیه انقلاب ادامه داشته است، گفت: در حال حاضر ولی‌فقیه است که توطئه‌ها را با حمایت ملت خنثی کرده و دشمنان را با شکست مواجه می‌کند.

رهبر با تاکید مجدد بر نقش علما در قیام مردم قم، اظهار داشت: آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی و سبحانی که در آن روزها جزو فظلای قم بودند، در صف مقدم قیام حضور داشتند.

"آیت‌الله نوری همدانی با گذشت زمان، تاکنون در همه عرصه‌ها حضور داشته و امروز هم بیشترین دفاع را از ولی‌فقیه در حالی که خودشان از مراجع بزرگ تقلید هستند، می‌کند ".

وی در ادامه اظهار داشت: آیت‌الله نوری همدانی در آن بیانیه‌ای که حوزویان قم در حمایت از امام راحل و در پی اهانت به ایشان صادر کرده بودند در صف مقدم امضاء‌کنندگان، بیانیه محکومیت اقدام رژیم پهلوی حضو داشتند البته ایشان شجاعانه در مقابله با فتنه سال گذشته نیز در صف مقدم حضور یافتند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه آیت‌الله نوری همدانی در جریان فتنه سال گذشته زودتر از همه موضع مستحکمی اتخاذ کردند و گفت: ایشان در جریان‌شناسی، شناخت دشمن و موضع‌گیری علیه دشمنان همواره پیشتاز بوده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet