شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/19 16:10:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی:

سفر کلینتون به منطقه برای تحت تاثیر گذاشتن تور هسته‌ای ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفر مقامات آمریکایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین را برای تحت تاثیر گذاشتن تور هسته‌ای ایران عنوان کرد و افزود: مقامات کاخ سفید به دنبال این هستند که کشورهای دعوت شده برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران را قانع کنند که این دعوت را نپذیرند.

"محمد کریم عابدی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به سه کشور امارات، عمان و قطر و سفر وزیر دفاع این کشور به چین که یکی از محورهای مذاکرات در این سفرها موضوع ایران اعلام شده است، گفت: سفرهای دوره ای مقامات کاخ سفید به منطقه پیش از این برای دنبال کردن پروژه ایران هراسی انجام می شد و با شکست این پروژه، در حال حاضر برای تحت تاثیر قرار دادن مذاکرات استانبول و تور هسته ای ایران، انجام می شود.

نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه با اعلام اینکه آمریکایی ها با انجام سفرهای مختلف به کشورهای دیگر به دنبال این هستند که این کشورها پیشنهاد جمهوری اسلامی برای بازدید از تاسیسات هسته ای را نپذیرند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که دعوت تهران از نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای واقعیت حرف‌های ایران را اثبات می‌کنند.

عابدی با اشاره به مشکلاتی که آمریکا در کشور افغانستان با آن روبرو است، خاطرنشان ساخت: مقامات کاخ سفید برای برون رفت از مشکلات خود در افغانستان و رفع کسری بودجه خود نیاز به پول‌های کشورهای منطقه دارند تا با فروش سلاح‌های خود بتوانند تا حدودی این کسری بودجه خود را رفع کنند.

وی سفر وزیر دفاع آمریکا به چین را نیز در راستای کاهش تنش ها در روابط واشنگتن - پکن پس از حمایت کاخ سفید از دالایی لاما و موضع این کشور در قبال تایوان اعلام کرد و افزود: دلیل دیگر سفر رابرت گیتس به چین تحت فشار گذاشتن این کشور در آستانه مذاکرات گروه 1+5 با ایران در استانبول است.

پنچ عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان اعضای گروه موسوم به 1+5 را تشکیل می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet