شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/19 16:39:00
سرویس اقتصادی
ترابی:

مصوبات سفرهای استانی پیش از به تصویب رسیدن بررسی کارشناسی شوند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات سفرهای استانی باید پیش از به تصویب رسیدن، از طرف کارشناسان و برنامه‌ریزان دولتی از لحاظ توجیه اقتصادی یا فنی تایید شوند.

"نصرالله ترابی قهفرخی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص تشکیل کمیسیون ماده 32 اظهار داشت: یکی از مواردی که لازم است همواره مورد توجه دولتمردان قرار گیرد بحث برخوردار بودن طرح از لحاظ فنی و اقتصادی است.
وی خاطرنشان کرد: ما شاهد این هستیم بسیاری از مصوبات در سفرهای استانی براساس ماده 32 که فاقد توجیه فنی و اقتصادی است، در حال حاضر معطل مانده اند.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مشخص نیست چرا مصوبات سفرهای استانی پیش از این که طرح ها، به تصویب برسند از طرف کارشناسان دولت مورد بررسی قرار نمی گیرند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: یکی از انتقاداتی که بر مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور گرفته می شد این بود که در 2 یا 3 ساعت چگونه 200 تا 300 مصوبه به تصویب می رسند.
این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد: با آغاز بررسی برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، دولت راهکار جدیدی برای بررسی مصوبات دولت اتخاذ کند.

یادآور می شود که براساس ماده 32 قانون برنامه چهارم طرح ها باید از این نظر که دارای توجیه اقتصادی هستند به تصویب کمیسیونی که با نام این ماده در مراکز استان برسد.

پروژه های ملی علاوه بر مصوبه کمیسیون ماده 32 استان پس از تایید وزارتخانه مربوطه به دفتر معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری ارسال شده تا با اخذ مجوز کمیسون ماده 32 کشور برای تامین اعتبار در لایحه بودجه مجلس شورای  اسلامی قرار بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet