حلول ماه ربیع الاول
1389/10/19 17:09:00
سرویس فرهنگی

نماینده همدان برایجاد مرجعی برای سامان بخشی نخبگان تأکید کرد

**رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با تأکید برضرورت ایجاد مرجعی برای سامان‌بخشی نخبگان گفت: ایجاد این مرجع در سامان‌‌خشی نخبگان این استان تاثیرگذار است.

"سید محمد کاظم حجازی" در گفت‌وگو با روزنامه «همدان پیام»تأکید کرد: ایجاد یک مرجع با تدبیر مدیران ارشد استانی در رفع خلأهای موجود و به کارگیری از ظرفیت نخبگان استان که متولی سامان بخشی این توانایی‌ها هستند تاثیرگذار است.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت اضافه کرد: باید تمهیدات لازم از بعد سخت‌افزاری برای حضور نخبگان در مراکز استان پیش‌بینی شود و همچنین در بعد نرم‌افزاری نیز امکان ارتباط و تعامل با یکدیگر و دیگر نخبگان در سطح بین‌المللی مهیا شود.

وی با تأکید بر اینکه استفاده بهینه از فرصت زمانی برای بهره‌گیری از توان نخبگان باید مورد توجه قرار گیرد بیان کرد: شناسایی نخبگان و در مقاطع راهنمایی و دبیرستان و در نهایت در فضای گسترده مراکز علمی باید با همکاری اساتید دانشگاه ومعلمان صورت گیرد.

حجازی در ادامه بیان کرد: وجود نخبگان و استعداد های علمی از ویژگی حائز اهمیت استان همدان است که نباید در لابه لای مسائل مختلف اقتصادی و اجتماعی به وادی فراموشی سپرده شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت اضافه کرد: بر همین اساس مسئولان باید از استعداد و ظرفیت نخبگان به عنوان یک پتانسل ارزنده برای کیفیت بخشی به فعالیت‌های متعدد در دستگاه‌ها بهره گیرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، بومی بودن نخبگان را زمینه‌ای مناسب برای مطالعه نیازها منطقه وبهترین راه برای رفع کاستی‌های در راستای ارتقای جایگاه استان برشمرد.

حجازی با عنوان اینکه ویژگی ارزنده نخبگان باید از دو منظر مورد توجه قرار گیرد گفت: استعداد خدادای که توانسته آن را به خوبی رشد و تعالی بخشد و با ارایه ابتکارات و اختراعات و نوآوری‌ها بدیع و ارزنده خود بهترین ادله برای اثبات توانایی های نخبگان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet