خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/19 16:41:00
سرویس فرهنگی
نماینده مردم آبادان تاکید کرد:

توسعه ورزش با ادغام سازمان ملی جوانان و تربیت‌بدنی

** نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌ها و طرح‌های این حوزه گفت: از جمله پروژه‌ها و طرح‌هایی که طی هفته‌های گذشته مکرراً پیگیری شده بحث بهسازی و بازسازی جاده آبادان به ماهشهر بوده چرا که طی سال‌های جدید به یک کشتارگاه تبدیل شده است.

"عبدالله کعبی" در گفتگو با روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان  افزود: طی هفته گذشته جلسه‌ای با حضور معاون استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس در خصوص این جاده برگزار شد و همگی به تسریع روند اجرای این پروژه اتفاق‌نظر داشتند و از آنجایی که این پروژه در جرگه مصوبات سفرهای استانی بود،جاداشت که خیلی زودتر از این به نتیجه برسد. به گفته وی طبق برنامه‌ریزی می‌بایست 3 سال قبل این جاده به اتمام ‌می‌رسید که در حال حاضر تنها 40 کیلومتر انجام‌شده و در حدود 60 کیلومتر آن باقی مانده است.

کعبی تصریح کرد: این جاده یک عمر 90 ساله دارد و همزان با احداث پالایشگاه آبادان ایجاد شد تا از این طریق فرآورده‌های نفتی به ماهشهر انتقال یابد اما در حال حاضر این جاده یک جاده پرتردد است و مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده مردم آبادان در خصوص انتقال طرح آب غدیر نیز تصریح کرد: طرح انتقال آب آبادان یا همان طرح غدیر که در  مهرماه سال جاری به طور نمادین افتتاح شد بنا بود ظرف مدت 3 ماه مشکلات آب مردم این ناحیه را مرتفع کند.

وی افزود: از زمان افتتاح این طرح تنها 10 درصد مردم از نعمت آن بهره‌مند شدند و 90 درصد شهر از این نعمت بی‌بهره‌اند و پروژه روند بسیار کندی دارد. کعبی خاطرنشان کرد: در خصوص پالایشگاه خوزستان نیز باید گفت که تمام فعالیت‌های انجام شده در این خصوص تنها در حد یک تابلو است و سرمایه‌گذاری در این مورد انجام نشده و این طرح هنوز بلاتکلیف است.

نماینده مردم آبادان در ادامه به بحث هدفمندی یارانه‌ها و اجرای آن در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: اگر چه تا پیش از اجرای طرح خیلی موارد پیش‌بینی شده بود اما در حین اجرا این قانون با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد که باید با توجه به مشکلات پدید آمده نیازها و موارد و مشکلات مرتفع گردد و قانون با شیب کمی که همواره مدنظر است اجرایی شود.

وی افزود: از زمان اجرای قانون تاکنون صیادان این منطقه با مشکل سوخت روبه‌رو شده‌اند و در حدود 2 هفته است که به دریا نرفته‌اند و در حال پیگیری هستیم تا سوخت مورد نیاز آنها تأمین شود.

کعبی تصریح کرد: در حال حاضر صیادان این منطقه با نوع فعالیت خود 20 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند که باید برای تداوم حضور آنها این مشکلات رفع شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در زمینه ادغام سازمان تربیت‌بدنی و سازمان ملی جوانان گفت: بنده معتقدم تاکنون عملکرد قابل قبولی ارائه نشده و تاکنون در زمینه کیفیت کاری سازمان ملی جوانان و اهداف آن گزارشی ارائه نشده است.

وی افزود: عمده فعالیت سازمان ملی جوانان در رابطه با مسائل فرهنگی و ورزش واوقات فراغت بوده که می‌توان سازمان تربیت‌بدنی را نیز در قالب آن دید و بی‌شک ادغام این 2 نهاد می‌تواند عامل مهمی در رشد و توسعه ورزش کشور داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet