خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/19 17:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران دروغگویی های غرب را آشکار می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دعوت ایران از کشورهای مختلف برای بازدید از تاسیسات هسته ای ایران گفت : این بازدید می تواند دروغگویی های غرب را در این زمینه برملا سازد.

اسماعیل کوثری در گفت و گو با ایرنا، افزود : اروپایی ها می دانند با بازدید از مراکز هسته ای ایران نزد افکار عمومی جهان محکوم می شوند به همین علت این دعوت را رد کرده اند.

وی افزود جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اقداماتی که برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای انجام داده مشکلی ندارد و از این پس هم مشکلی نخواهد داشت به همین دلیل از کشورهای مختلف برای بازدید از تاسیسات هسته ای خود دعوت کرده است.

کوثری این دعوت را نشانه صداقت ایران خواند و ادامه داد: کشورهای اروپایی به ایران نخواهند آمد چون با صحنه های واقعی در مراکز هسته ای کشورمان مواجه خواهند شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: غربیها همیشه با بازگو کردن مسائل غیرواقعی و کذب در صدد انحراف افکار عمومی هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: چنانچه اروپایی ها دعوت ایران برای بازدید از مراکز هسته ای را قبول کنند ، افکار عمومی جهان از آنها خواهند پرسید اقدامات خلاف ایران چیست و طبیعتا این کشورها حرفی برای گفتن ندارند و خود زیر سوال می روند.

کوثری همچنین با اشاره به مذاکرات آتی ایران و کشورهای 1+5 در استانبول، خاطرنشان کرد: قطعا دعوت ایران از کشورهای مختلف جهان برای بازدید از تاسیسات هسته ای در این مذاکرات می تواند ملاک عمل قرار بگیرد و اهرم فشاری بر غربیها باشد.

مذاکرات ژنو 1 و 2 به ترتیب در تیرماه 1387 و مهرماه 1388 و سومین دور مذاکرات، 14 ماه بعد یعنی در آذرماه امسال در همین شهر اروپایی برگزار شد.

'گفت و گو حول نقاط مشترک برای همکاری' نتیجه همه این مذاکرات بوده است.

بر این اساس و در ادامه مذاکرات قرار است، ایران با کشورهای 1+5 اوایل بهمن ماه در استانبول ترکیه به گفت و گو بنشیند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet