خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/19 13:54:00
سرویس کمیسیون ها
بزرگواری:

کمیسیون کشاورزی دلایل ناکامی مهار آتش‌سوزی جنگل ‌های گلستان را اعلام کرد

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طبق بررسی که در کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد علل آتش‌سوزی جنگل‌های گلستان به عمل آمد ناهماهنگی اجرایی و کمبود امکانات از عوامل مهم ادامه‌دار شدن آتش‌سوزی اعلام شد.

بزرگواری در گفت و گو با امید مردم عنوان کرد: طبق بررسی و گزارش‌های کمیسیون کشاورزی معلوم شد ناهماهنگی دستگاه‌های اجرایی و کمبود امکانات تخصصی از عوامل مهم در ادامه‌‌دار شدن آتش‌سوزی جنگل‌های گلستان بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: برای تهیه گزارش 3 نفر از طرف کمیسیون کشاورزی و به دستور رئیس مجلس اعزام شدند که نتیجه را به اعضای کمیسیون اعلام کردند. کمیسیون کشاورزی هم با حضور مسئولان منابع طبیعی و جهاد کشاورزی تشکیل جلسه داد تا نتیجه این گزارش را بررسی کند.

وی درخصوص گزارش تهیه شده گفت: طبق این گزارش اعلام شد که نزدیک به 3 هزار هکتار از جنگل‌های گلستان در آتش‌سوزی اخیر سوخته است. همچنین پیش‌بینی‌های قبلی و پیشگیری از وقوع آتش در جنگل انجام نشده که به‌ زعم مسئولان مربوطه نداشتن تجربه کافی در این زمینه بوده است. در این گزارش ضعف‌هایی قبل و بعد از حریق تشخیص داده شد که در هر دو مورد تلاش کافی از سوی مسئولان مربوطه نشده است.

نماینده کهگیلویه، چرام و بهمئی اظهار کرد: اولین مرحله آتش‌سوزی یک روز بعد از عید قربان در 27 آبان اتفاق افتاد که بعد از 4 روز مهار شد اما در دوره دیگر بعد از 3 روز دوباره آتشی دیگر زبانه کشید که تا چندی پیش ادامه داشت. به همین دلیل نیروهای اطفاء حریق در حال آماده‌باش کامل هستند تا از ایجاد ضایعات بیشتر جلوگیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet