خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/20 10:09:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از علی بنایی؛

راهپیمایی 9دی موجب عقب‌نشینی دشمن شد

**علی بنایی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی که در روزنامه «۱۹ دی» قم منتشر شده به بررسی آثار راهپیمایی ۹ دی پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،متن این یادداشت در پی می آید: 

وحدت‌گرایی یکی از شاخه‌های بارز هدایتگری روحانیت به شمار می‌آید. دشمنان اسلام هرگاه که خود را در رویارویی با اسلام و موج خروشان آن ناتوان می‌نگرند، ناگزیر از تفرقه‌افکنی میان مردم و امت مسلمان خواهند گشت. از این روست که نقش روحانیت در اتحاد و انسجام ملی و دینی مردم را نباید نادیده انگاشت.

عامل مهمی که باعث به‌وجود آمدن راهپیمایی 9 دی سال گذشته بود، در واقع حسن تدبیر مقام معظم رهبری و صبر و حوصله ایشان در نشان دادن راه بود. ایشان در کمال درایت و هوشیاری راهی که مردم می‌خواستند را برایشان ترسیم کرد و وقتی مردم ندای رهبری را شنیدند در دفاع از رهبری و ارزش‌های نظام و انقلاب به خیابان‌ها آمدند.

از همین جا معلوم شد که این نظام دارای یک پشتوانه قوی مردمی است و طی 32 سالی که از انقلاب می‌گذرد هیچ خللی در آرمان‌های مردم به وجود نیامده و مردم همچنان پشتیبان ولایت فقیه هستند.

دشمن فکر می‌کرد که در اثر تبلیغات سوء رسانه‌ها، ماهواره‌ها و سایت‌هایش ممکن است سربازگیری کرده باشد و اذهانی را به خود مشغول کرده باشد، اما حرکت توفنده و پر شتاب مردم در نهم دی ماه سال گذشته نشان داد که انصافاً مردم ایران با بصیرت و هوشیاری پای دفاع از نظام و ارزش‌های نظام ایستاده‌اند. در طول تاریخ 32 سال گذشته هم هر جا که مردم به صحنه می‌آیند دشمن احساس می‌کند که قافیه را باخته و عقب نشینی می‌کند.

در مواقعی مثل 22 بهمن و روزهایی که راهپیمایی‌هایی با شکوهی داریم، آنها از سه چهار ماه قبل تبلیغات سنگینی می‌کند که مردم خسته شده‌اند و امسال حرکت کمرنگ‌تر است ولی وقتی مردم راهپیمایی می‌کنند تمام این‌ها ساکت می‌شوند و می‌فهمند که حنایشان رنگی ندارد. روز نهم دی در حقیقت روزی بود که نشان داد تبلیغات دشمن بی‌فایده بوده و این همه تبلیغات منفی سایت‌ها و رسانه‌های آنها بی‌اثر بوده است. دشمن هم فهمید که نظام جمهوری اسلامی ایران از پشتوانه عمیق مردمی برخوردار است و این مقطع نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود که نگاه‌ها عوض شد، فتنه‌گران و توطئه‌کاران دیدند که حریف نیستند، البته آنها از راه‌های دیگری شروع کردند ولی آن راه و فتنه در شکلی که پیش می‌رفت به پایان رسید.

اساس پیام این راهپیمایی پایبندی مردم به نظامی بود که براساس ولایت فقیه و مردم سالاری دینی شکل گرفته، براساس ارزش‌های اسلام و انقلاب شکل گرفته و این حرکت توفنده‌ای که در 9 دی ماه سال گذشته صورت گرفت نشان داد که مردم به این راه و به این آرمان‌ها پایبند هستند و می‌خواهند که مسئولان در این مسیر حرکت کنند و کشور به این سمت اداره شود و راهی غیر از این را نمی‌پذیرند و برنمی‌تابند.

این پیام هم جنبه داخلی و هم جنبه خارجی داشت به این معنا که هم فتنه‌گر داخلی این را احساس کرد و فهمید و هم اربابانی که از خارج خط می‌دهند. همه احساس کردند که رهبری نظام به شکل بسیار قدرتمندانه توان این را دارد که در بسیج توده‌های مردم برای حضور در صحنه همچنان  قوی و با قدرت عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet