هدر اصلی
1389/10/20 08:37:00
سرویس سیاسی
جمهوری‌خواهان کنگره از دولت آمریکا خواستار شدند

تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل و افزایش فشارها علیه ایران و سوریه

**جمهوری خواهان کنگره آمریکا با پیشنهاد طرحی خواستار افزایش فشارها علیه این دو کشور در زمینه انرژی هسته ای و تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمهوری خواهان کنگره آمریکا طرح اصلاح سازمان ملل را مطرح کردند.

"ایلینا روس لتینین" رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز از برگزاری جلسه ای در کنگره با عنوان "سازمان ملل؛ مشکلات جدی و لزوم فعالیت کنگره" خبر داد.

 کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مفاد این طرح را اصلاحات گسترده در سازمان ملل شامل  درخواست از دولت آمریکا برای تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل و خودداری از کمک به این شورا از سوی آمریکا اعلام کرد. این طرح تا زمانی باید جریان داشته باشد که وزارت خارجه امریکا تایید کند که این شورا کشورهای نقض کننده حقوق بشر را شامل نمی شود.

این طرح همچنین خواستار اعمال محدودیت‌هایی علیه کمک های آمریکا به آژانس بین المللی انرژی هسته ای وابسته به سازمان ملل است و تا زمانی که نام کشورهایی چون ایران و سوریه در لیست کشورهای حامی تروریسم است فشارها علیه این کشورها در زمینه انرژی هسته ای ادامه یابد.

جمهوری خواهان پیش‌بینی کردند علاوه بر مجلس نمایندگان که اکثریت آن را جمهوری خواهان در اخیتار دارند، مجلس سنا نیز با اکثریت دموکرات‌ها با این طرح موافقت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet