خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/20 10:21:00
سرویس سیاسی

برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی در برخی از مناطق کوزوو

**دادگاه عالی کوزوو به دنبال اعتراض برخی از احزاب سیاسی این کشور تازه استقلال یافته به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر، دستور برگزاری مجدد انتخابات در برخی از مناطق از جمله منطقه "میتورویچا" را صادر کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، ستاد انتخابات کوزوو روز یکشنبه در برخی از مناطق بار دیگر انتخابات پارلمانی برگزار کرد که نتایج آن هنوز اعلام نشده است.

پیش بینی می شود نتایج انتخابات تاثیر بسیاری بر میزان رای کسب شده از سوی "هاشم تاچی" نخست وزیر فعلی کوزوو که توانست بیشترین آرا را کسب کند، بگذارد اما تاثیر مهمی بر رتبه حزب تاچی در انتخابات نمی گذارد.

پیش از این نیز اتحادیه اروپا که کوزوو برای پیوستن به آن تلاش می‌کند مخالفت کامل خود را با بروز هرگونه تقلب در انتخابات اعلام کرده بود.

تشکیل دولت جدید کوزوو بعد از اعلام عدم پیوستن به حزب دموکرات کوزوو از سوی برخی احزاب سیاسی کوچک پیروز انتخابات، حزب اصلی پیروز انتخابات پارلمانی این کشور ممکن است شرایط سختی را پیش رو داشته باشد.

در انتخابات پارلمانی کوزوو که در دسامبر گذشته برگزار شد حزب دموکرات کوزوو به ریاست تاچی 33 درصد و حزب کوزوو دموکرات 23 درصد آرا را کسب کردند. هاشم تاچی برای تشکیل دولت جدید نیازمند ائتلاف با احزاب کوچک دیگری است که در انتخابات پیروز شده اند.

کوزوو در سال 2008 از صربستان مستقل شد اما هنوز تحت نظارت بین المللی قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet