شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/08 10:31:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار وزیر خارجه عمان:

مصالح امت اسلامی در صدر اولویت‌های سیاست خارجی ایران است

رییس مجلس شورای اسلامی مصالح امت اسلامی را در صدر اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست.

"یوسف بن علوی" وزیر امور خارجه عمان دوشنبه شب با دکتر "علی لاریجانی" دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار ابتدا وزیر امور خارجه عمان ضمن تبریک انتخاب لاریجانی به ریاست مجلس شورای اسلامی، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوست تاریخی و همیشگی کشورش یاد کرد و اظهار داشت: ایران در طول تاریخ کهن خود باچالش‌های زیادی روبه رو بوده که با حکمت و درایت از آنها با موفقیت عبور کرده است و در حال حاضر نیز ما با تدبیر و خردمندی رهبری ایران برای حل مسایل پیش رو ایمان داریم.

در ادامه این دیدار،‌ رییس مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تاکید بر سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گسترش همکاری و تفاهم با کشورهای منطقه، اظهار داشت: تهران همواره بر ضرورت گسترش مناسبات با کشورهای همسایه و منطقه تاکید داشته و در این راستا آماده هر گونه رایزنی و تبادل نظر می‌باشد.

وی به تلاش‌های مستمر و موثر جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد امنیت و آرامش در منطقه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ما معتقدیم منافع کشورهای منطقه به یکدیگر گره خورده و استقرار و استمرار ثبات و آرامش به نفع همه کشورهای منطقه است.

لاریجانی مذاکرات اخیر ایران با کشورهای "پنج بعلاوه یک" را در همین راستا دانست و تصریح نمود: ایران در این مذاکرات حسن نیت خود را نشان داد و در صورتی که طرف مقابل نیز حقوق حقه ملت ایران را نادیده نگیرد، دروازه‌ برای همکاری‌ها باز است.

وی همچنین مصالح امت اسلامی را در صدر اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد ثبات و آرامش در منطقه بر هیچ انسان منصفی پوشیده نیست.

در ادامه این دیدار وزیر امورخارجه عمان ضمن تقدیر از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بر آمادگی کشورش برای همکاری‌های همه جانبه با ایران تاکید کرد.

بن علوی در پایان ضمن تاکید بر حق جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز اظهار امیدواری نمود که مذاکرات گروه پنج بعلاوه یک با تهران به راهکاری منجر شود که ضمن تایید حق ایران برای تولید سوخت هسته‌ای برای مصارف صلح آمیز، نگرانی‌های غرب نیز مرتفع گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet