هدر موبایل
1387/05/08 10:43:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با وزیر خارجه این کشور:

ایران از ثبات و آرامش در لبنان حمایت می‌کند

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از ثبات و آرامش در لبنان حمایت می‌کند تصریح کرد: اراده ایران همواره بر تشکیل دولت وحدت ملی در لبنان استوار بوده است.

به گزارش خانه ملت، "فوزی صلوخ" وزیر امور خارجه و مهاجرین لبنان و هیات همراه دوشنبه شب گذشته با دکتر "علی لاریجانی" دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار آزادی اسرای لبنانی را شکست تاریخی اسراییل و افتخار بزرگی برای لبنان و جهان اسلام دانست و افزود: شجاعت و مقاومت مردم لبنان درخشش زیادی در میان ملت‌های منطقه و جهان اسلام داشته است و امروز لبنان در شرایطی است که می‌تواند حرف آخر را بزند و به مقاومت افتخار کند.

وی در ادامه با اشاره به پیامدهای شکست رژیم صهیونیستی در جنگ سی و سه روزه تصریح کرد:‌ به اذعان اروپایی‌ها این رژیم بعد از پیروزی مردم لبنان در جنگ سی و سه روزه به یک جنازه سیاسی تبدیل شده است.

لاریجانی همچنین با ابراز خشنودی از روند تشکیل دولت وحدت ملی و توافق گروه‌های سیاسی در لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران از ثبات و آرامش در لبنان حمایت می‌کند و اراده ایران همواره بر تشکیل دولت وحدت ملی در لبنان استوار بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به روابط تاریخی و اشتراکات فراوان فرهنگی میان دو کشور، حمایت مجلس شورای اسلامی را از روند توسعه و تقویت مناسبات فی مابین در کلیه زمینه‌ها به ویژه روابط پارلمانی مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این دیدار، وزیر امور خارجه و مهاجرین لبنان نیز ضمن ابلاغ سلام‌های گرم و دوستانه مقامات کشورش به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و بزرگ در منطقه است و لبنان خواستار توسعه و تقویت روابط دوستانه و برادرانه دو کشور در کلیه زمینه‌ها است.

وی همچنین با یادآوری نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در روند توافق گروه‌های لبنانی در اجلاس دوحه، از حمایت‌های ایران از تشکیل دولت وحدت ملی و بازسازی مناطق آَسیب دیده از حملات رژیم صهیونیستی قدردانی کرد.

وزیر خارجه لبنان همچنین آزادی اسرای لبنانی را پیروزی بزرگی برای مقاومت اسلامی و مردم لبنان دانست و تصریح کرد:‌ این پیروزی باعث تحکیم وحدت و یکپارچگی ملت لبنان شده است.

صلوخ در بخش دیگری از سخنانش حمایت کشورش از مواضع کشورمان در موضوع هسته‌ای را مورد تاکید قرار داد و افزود: برخوردهای دوگانه و گزینش برخی کشورها بر پیچیدگی موضوع می‌افزاید.

وزیر خارجه لبنان همچنین در این دیدار گزارشی از آخرین تحولات کشورش را ارائه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet