انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/20 14:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش:

اگر بر رسالت واقعی دانشگاه تمرکز شود، اختلاط کلاس‌ها ایجاد مشکل نمی‌کند

**یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است که اگر در بحث دانشگاهها، بر رسالت واقعی دانشگاه تمرکز کنیم و رفتار دانشجویان دختر و پسر را از همان منظر ببینیم ، فضای عمومی دانشگاه تغییرکرده والگوی مورد نظر در این فضا تامین می‌شود.

نورالله حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سخن اخیر وزیر علوم مبنی بر اینکه اختلاط غربی دختر و پسر در دانشگاه‌ها را نمی‌پذیریم، گفت: اختلاطی که در غرب بین دختر و پسر وجود دارد، امکان عملیاتی در کشور ندارد البته آنها تلاش می‌کنند به نوعی مظاهر فرهنگی خود را انتقال دهند.

به گفته وی، تفکیک سازی دو جنسیتی به عنوان یک پیشنهاد می‌تواند مطرح شود نه به عنوان عامل اصلی چرا که اگر ما در مرحله اول مراودات بین دو جنس را خوب تعریف کنیم و حدود شرعی کاملا رعایت شود، ‌حتی اگر این دو جنسیت کنار هم سر یک کلاس بنشینند بلا اشکال است.

وی افزود: اگر دغدغه‌های جوانی دختر و پسر را به موقع توسط احکام دین لحاظ کنیم، اطلاعات لازم را بدهیم و حدود شرعی را دنبال کنیم، مشکلی بوجود نمی‌آید.

حیدری خاطرنشان کرد: ما دانشگاه را برای تحصیل جوانان می‌خواهیم از این رو دانشگاه باشگاه عرضه مد ،آرایش و رفتارهای غیردانشگاهی نیست.

به گفته وی، الگوی سالم ارتباطی بین دختر و پسر در دانشگاه این است که محیط دانشگاه محل تحصیل علم باشد بنابراین آرایش کردن ، لباس‌های آنچنانی پوشیدن و ... با قاموس و شرایط دانشگاه سنخیت ندارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: موضوعات دانشجویان باید حول محور درس و بحث باشد تا بتوانیم بقیه رفتارها را در یک فرهنگ صحیح ایرانی- اسلامی هدایت کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet