حلول ماه ربیع الاول
1389/10/20 14:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون بهداشت:

قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت شامل کارکنان علوم آزمایشگاهی نمی‌شود

**عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت گفت: این قانون شامل پرستاران و بهیاران می‌شود، چراکه آنها بر بالین بیماران حضور دارند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، با اظهار تاسف از عدم اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت تصریح کرد: مسوولان مربوطه نوید داده‌اند که با برگزاری آزمون استخدام پرستاران در 6 اسفند به سمت اجرایی شدن این قانون حرکت می‌کنیم.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در خانه ملت با بیان این‌که قانون مذکور شامل کارکنان بخش‌های آزمایشگاهی نمی‌شود، اظهار کرد: بحث آزمایشگاه‌ با بالین فرق می‌کند، چراکه پرستاران و بهیارانی که در بالین بیمار حضور دارند دارای شب‌کاری هستند که این شیفت شب باعث می‌شود نظم و انضباط فیزیولوژیکی بدن آنها دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: ضمن این‌که ارتباط مستقیم با بیمارانی که دچار درد و ناراحتی هستند استرس و فشارهای بسیاری به پرستاران و بهیاران وارد می‌کند، بنابراین قانون‌گذار قانون مذکور را تدوین و تصویب کرده است، این قانون شامل مشاغلی که کارکنان آن از بیمار دور هستند نمی‌شود، البته نه این‌که اهمیت کار آنها کمتر است، اما چون با این دو مشکل مواجه نیستند این قانون برای آنها در نظر گرفته نشده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خاتمه درباره پیگیری‌های کمیسیون متبوعش برای تسریع در اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت گفت: با پیگیری‌های انجام شده قرار شد با پرداخت اضافه کار پرستاران زمینه‌های اجرای این قانون فراهم شود، اما بخشی از اضافه کار پرداخت شده و بخشی پرداخت نشده، لذا اجرای قطعی این قانون را منوط به استخدام پرستاران کرده‌اند که با برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت در 6 اسفند محقق می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet