خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/20 14:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون مدیریت شهری:

به صلاح مردم شهر ری است که بر جدایی ری از تهران اصرار نداشته باشند

**عضو هیات رییسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که امکان جدایی شهر ری از تهران وجود ندارد، گفت: به صلاح مردم شهر ری است که بر جدایی ری از تهران اصرار نداشته باشند.

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جداسازی ری از تهران که مدتی است توسط برخی مسوولان مطرح می‌شود، تصریح کرد: شهر ری در کاربری شهر تهران تعریف شده است، به تعبیر بهتر یک محدود قانونی وجود دارد که تمام کاربری‌ها در این محدوده تعریف شده است، مثلا قبرستان شهر بزرگ تهران در محدوده شهر ری قرار دارد و در مقابل کاربری خیلی از نیازهای مردم شهرری در محدوده قانونی شهر تهران تعریف شده است.

وی با بیان این‌که طرح چنین موضوعی از جانب مسوولان تعجب‌آور است، گفت: در خصوص جدایی ری از تهران اگر بخواهیم از جهت تقسیمات شهری دست به چنین اقدامی بزنیم امکان‌پذیر نیست، چراکه شهر تهران دارای طرح جامعی است که اگر ترکیب شهر را تغییر دهیم باید این طرح هم تغییر پیدا کند.

عضو کمیسیون عمران هم‌چنین خاطرنشان کرد: به واسطه کاربری‌های پیوسته‌ای که در شهر تهران و ری تعریف شده اگر یک روز هم بخواهند این کار را انجام دهند باید یک مطالعه جدید در طرح جامع تهران صورت گیرد که در آن کاربری‌ها متناسب با سرانه‌ و جمعیت تعریف ‌شود اما این‌که برخی بدون انجام کار کارشناسی بیان می‌کنند باید شهر ری یا نقطه دیگری از تهران جدا شود منطقی نیست، چراکه با تحقق این امر حلقه‌های به هم پیوسته در این شهرها سبب بروز مشکلات خاصی می‌شوند.

لاهوتی با تاکید بر این‌که مناطق تهران نقش خاصی برای شهر تهران دارند، گفت: لذا جدا کردن شهر ری از تهران بدون این‌که روی طرح جامع تمرکز کنیم بزرگترین آسیب به خود شهر ری است، خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر شهر ری تبدیل به یک شهر مستقل شود قدم های مثبت و بهتری در جهت تقویت آن برداشته می‌شود، اما برعکس اگر این کار انجام شود در قدم نخست ضرر متوجه شهر ری خواهد شد.

عضو هیات رییسه فراکسیون مدیریت شهری در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر قرار است این اتفاق بیفتد نه تنها برای شهر ری بلکه برای هر نقطه دیگر از تهران پیش از هر کاری باید مطالعات اساسی بر طرح جامع صورت گیرد، اما در نهایت بهتر است شهر ری جز محدوده شهر تهران باشد، چراکه در این صورت می‌تواند از امکانات بهتری برخوردار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet