هدر موبایل
1387/05/08 09:57:00
سرویس کمیسیون ها

بررسی پنج لایحه اصلاحی در کمیسیون اجنماعی

کمیسیون اجتماعی در جلسه روز گذشته خود پنج لایحه اصلاحی را مورد بررسی قرار داده و کمیته های جدیدی برای رسیدگی به موارد خاص تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، از جمله لایحه الحاق تبصره به ماده واحده قانون اعطای مرخصی بدون حقوق مستخدمین رسمی یا ثابت که همسران آنان به ماموریت ثابت خارج از کشور اعزام می شود را در دستور کار خود قرار داده و کلیات این لایحه را به تصویب رساند.

در این لایحه پیشنهاد شد علاوه بر مستخدمین مشمول قانون استخدام کشوری و شرکت های دولتی، نیروی کار اعزامی به خارج از کشور که دارای قرارداد کارآموزی یا کار رسمی مورد تایید وزارت کار بوده و نیز نمایندگان جمهوری اسلامی ایران هستند و همسرانشان نیز مشمول قانون استخدامی کشوری هستند نیز بتوانند از مرخصی بدون حقوق موضوع این قانون که تا حداکثر 6 سال است استفاده کنند.

کمیسیون همچنین لایحه اصلاح ماده 14 قانون حقوق و مزایای مستمر پس انداز ثابت حق بیمه و بیمه درمانی مشمولین قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران و ماده 190 قانون استخدامی ناجا و الحاق ماده (187 مکرر) به قانون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بررسی کردند که پیشنهاد شد به عائله تحت تکفل آن گروه از کارکنان نیروهای مسلح که پس از سال 68 با داشتن حداقل 15 سال تمام سابقه خدمت اخراج شدند ماهانه وجوهی معادل سه پنجم حقوق بازنشستگی آنان پرداخت شود.

شور اول لایحه اصلاح قانون تنظیم خانواده و جمعیت نیز در این جلسه کمیسیون اصلاح شده و کلیات آن به تصویب رسید. براساس این اصلاحیه پیشنهاد شد کلیه امتیازاتی که در قوانین مربوط برای فرزندان یا عائله تا فرزند سوم پیش بینی و وضع شده بود. برای فرزند چهارم خانواده هایی که فرزند ذکور حاصل دو یا چند قلوزایی باشد نیز تعلق گیرد.

کمیسیون اجتماعی لایحه استفساریه تبصره 4 ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل را بررسی کرد. با بررسی های انجام گرفته مشخص شد با توجه به ابهامات این استفساریه و نظر به ضرورت زمینه سازی بیشتر آن جهت کار کارشناسی، این لایحه به کمیته مربوطه ارجاع شود.

همچنین در این جلسه لایحه اصلاح ماده سه قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب سال 82 مطرح و کلیات اصلاح آن نیز به تصویب رسید.

براساس ماده سه قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری به ریاست رئیس جمهور یا معاون اول وی و عضویت وزرای امور خارجه، مسکن و شهرسازی، راه و ترابری، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، اقتصاد، آموزش و پرورش و روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی، صدا و سیما، حفاظت محیط زیست و نیز چهار تن از کارشناسان خبره پیشنهاد شده از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی و با حکم رئیس جمهور تشکیل شود.

در این لایحه پیشنهاد شد علاوه بر افراد عضو در شورای فرهنگی وزرای وزارتخانه های بازرگانی، کار و صنایع نیز به عضویت این شورا در آیند.

همچنین در این جلسه کمیته های جدیدی برای رسیدگی به موارد خاص یا اساسا جدید که مستلزم پیگیری ها و نظارت های خاص است، تشکیل شد و اعضای این کمیته نیز محمدرضا باهنر، بادامچیان، محسنی و زمانی می باشد.

اعضای کمیته اشتغال و روابط نیز محجوب، نژاد فلاح، پرتوی، برنا و اعضای کمیته اداری استخدامی زنجانی، نصیرپور، منصوری رضی، میرخلیلی و جعفرزاده می باشند.

اعضای کمیته تعاون را رحیمی نسب، دهقانی، موسوی، صبور و قنبری و اعضای کمیته رفاه و تامین اجتماعی را کریمی، پورفاطمی، ترابی، مقدسی و شریعتی تشکیل می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet