انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/20 18:14:00
سرویس اقتصادی
ثروتی تاکید کرد:

نظارت ویژه مجلس بر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه به نظارت ویژه مجلس بر نحوه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تاکید کرد و گفت: مجلس همانطور که با تمام قوا از دولت در اجرای این قانون حمایت می‌کند، نظارت ویژه و مستمر خود بر نحوه انجام این قانون را نیز ادامه می‌دهد.

"موسی الرضا ثروتی" نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت از همراهی همه جانبه مجلس با دولت در جریان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها خبر داد و تاکید کرد: دولت در اجرای این قانون با سختی هایی مواجه است که باید با اهتمام همه جانبه از سوی مسئولان کشور دولت را در این زمینه کمک کرد و نمایندگان نیز در این راستا وظیفه نظارتی خود را با دقت تمام انجام خواهند داد تا با سرعت تمام ایرادات احتمالی در اجرای این قانون شناسایی و رفع شود.

نماینده بجنورد، جاجرم،مانه و سملقان با اشاره به اینکه نظارت مجلس بر نحوه اجرای این قانون خاص تر از نظارت بر سایر قوانین خواهد بود، گفت: به دلیل اهمیتی که اجرای این قانون دارد و تاثیر مستقیم بر زندگی اقشار مختلف مردم در سراسر ایران می گذارد، از همین رو مجلس بصورت ویژه بر اجرای این قانون نظارت می کند.

ثروتی همچنین با اشاره به فعالیت مستمر کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی افزود: مجلس برای نظارت دقیق تر بر نحوه اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها کمیسیون ویژه ای دارد و این کمیسیون نحوه اجرای این قانون را مستمرا پایش می کند و در صورت لزوم از حضور وزرا و معاونین آنها برای بررسی موارد و ایرادات احتمالی بهره می برد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر همکاری میان مجلس و دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، به حضور وزرای دولت برای توضیح در خصوص اجرای این قانون در صحن غیر علنی مجلس و جلسات کمیسیون ها اشاره کرد و گفت: بعد از آغاز مرحله نهایی اجرای این قانون وزرای کشاورزی، اقتصاد،صنایع و همچنین رییس سازمان هدفمندی به مجلس آمده و در خصوص برخی موارد برای نمایندگان توضیح داده اند.

مرحله آخر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که موجب اصلاح قیمت سوخت حامل‌های انرژی شد، در آخرین لحظات شامگاه روز شنبه بیست و هفتم آذر با اعلام رییس جمهور از صدا و سیمای جمهوری اسلامی، آغاز شد و از لحظه اجرای این قانون وظیفه نظارتی مجلس در قبال اجرای این قانون نیز آغاز شد. نظارت بر حسن اجرای قوانین وظیفه ایست که در کنار وظیفه قانونگذاری بر عهده مجلس شورای اسلامی گذاشته شده و بسیاری از نمایندگان آن را مهمتر از امر قانونگذاری تلقی می‌کنند؛ چراکه در صورت اجرا نشدن صحیح قوانین، تصویب آنها فایده ای برای کشور نخواهد داشت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet