حلول ماه ربیع الاول
1389/10/20 17:26:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با سفیر جمهوری کره‌جنوبی:

قدرت‌های بیگانه از بی‌ثباتی منطقه سود خواهند برد

**رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در دیدار با سفیر جمهوری کره ضمن ابراز خرسندی از روند همکاری‌های دو کشور در زمینه های گوناگون گفت: چشم انداز وسیعی برای ارتقای سطح مناسبات دوستانه دو کشور وجود دارد که باید آن را تحقق داد.

وی با اشاره به حجم  مبادلات اقتصادی بین دو کشور افزود: زمینه های فراوانی برای توسعه و گسترش حجم همکاری های دو کشور وجود دارد که باید در راستای منافع مشترک دو ملت از آنها بهره گرفت.

لاریجانی نقش مجالس را در پیشبرد و ارتقای سطح همکاری ها بسیار با اهمیت دانست و آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از تحکیم روابط دوستانه دو کشور مورد تاکید قرار داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات شبه جزیره کره در ماه های اخیر، تنش و بی ثباتی را به زیان کشورهای منطقه دانست و افزود: تنها قدرت های بیگانه از بی ثباتی و ناامنی در منطقه سود خواهند برد.

لاریجانی تصریح کرد: قدرت های بیگانه با ایجاد توهم ترس در میان کشورهای منطقه سعی بر حفظ سلطه و منافع نامشروع خود دارند.

پارک جی- هیون سفیر جدید کره جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به قدمت دیرینه مناسبات و همکاری های دو کشور گفت: سال آینده پنجاهمین سالگرد آغاز همکاری های اقتصادی دو کشور را جشن خواهیم گرفت.

وی با اشاره به روند همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف بویژه اقتصادی- صنعتی افزود: ظرفیت ها وامکانات بسیاری برای توسعه مناسبات دوستانه تهران و سئول وجود دارد و دولت کره جنوبی عزم راسخ برای تحکیم در جمع بیشتر روابط دو کشور دارد.

سفیر جمهوری کره در ادامه با اشاره به تحولات اخیر شبه جزیره کره افزود: ایران می تواند نقش بسیار سازنده میان دو کره برای ادامه گفت و گوها و حل و فصل مشکلات ایفا نماید.

وی آمادگی کشورش را برای حل و فصل مشکلات شبه جزیره کره از طریق گفت و گو و مذاکره مورد تاکید قرار داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet