خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/20 16:50:00
سرویس سیاسی

انتقاد رئیس پارلمان کویت از درخواست‌های نمایندگان

**"جاسم الخرافی" رئیس پارلمان کویت درخواست استعفای "شیخ ناصر محمد" نخست وزیر این کشور را بعد از مخالفت پارلمان با درخواست عدم همکاری نمایندگان با وی، بی‌فایده خواند و از درخواست‌های نمایندگان نسبت به استعفای نخست وزیر انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ کویت، رئیس پارلمان کویت در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: موضوع همکاری با نخست وزیر با رد این در خواست از سوی اکثریت اعضای پارلمان موضوعی پایان یافته تلقی می شود و اگر دلیلی برای استعفای وی وجود دارد تصمیم نهایی با امیر کشور است نه با نمایندگان.

وی همچنین در مورد درخواست تعدیل کابینه از سوی برخی نمایندگان گفت: امیدوارم این درخواست با هدف ایجاد ثبات سیاسی در کشور و نه با اهداف و منافع شخصی مطرح شود.

وی به برگزاری تظاهرات مردمی از سوی نمایندگان مخالف هشدار داد و از نمایندگان خواست تا هرگونه مسئله ای را در پارلمان حل کنند.

نمایندگان مخالف دولت در پارلمان کویت چندی پیش درخواست استیضاح نخست وزیر را به دنبال حمله نیروهای ویژه این کشور به یکی از جلسات نمایندگان مطرح کردند و در جلسه استیضاح درخواست عدم همکاری با وی را امضا کردند.

 این درخواست در صورت موافقت پارلمان منجر به منحل شدن پارلمان یا کابینه دولت از سوی امیر کشور می شود؛ اما پارلمان 50 نفره کویت که 16 کرسی آن در اختیار کابینه دولت است با این درخواست مخالفت کرد.

از سوی دیگر نمایندگان مخالف دولت همچنان بر استعفای نخست وزیر و برگزاری تظاهرات مردمی اعتراض آمیز تاکید دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet