هدر اصلی
1389/10/20 20:02:00
سرویس سیاسی
قائم مقام معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی:

تنقیح قوانین به نفع کشور است

**قائم مقام معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: تنقیح قوانین به نفع همه دستگاه‌ها و در نهایت کشور است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در همایش توجیهی تنقیح قوانین و مقررات که با حضور برخی معاونین و مدیران حقوقی دستگاه‌های متولی امور حاکمیتی و سیاسی در سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد، اظهار داشت: در قانون برنامه مراقبت کردیم که این اتفاق نیفتد، ولی یکسری احکام است که برای‌مان مشکل ایجاد کرده است.

قربانی تصریح کرد: بیش از 150 سال قانون‌گذاری کردیم. در این مدت، در خیلی از موارد، قانون‌گذار به دلایل مختلف در انتهای قانون ماده‌ای قید کرده است که قوانین مغایر ملغی است.

وی با تاکید بر اجرای تنقیح قوانین کشور گفت: باید با کمک دستگاه‌های اجرایی به جایگاهی برسیم تا مجموعه قوانینی در اختیار مردم و مجریان قرار گیرد که لازم‌الرعایه و غیر آن منسوخ باشند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تهیه قوانین ساز و کاری دارد، گفت: در تبصره جزء 1 ماده 3 قانون آمده است کلیه دستگاه‌ها موظف هستند پیشنهاد تنقیح قوانین مربوط به خود را ظرف شش ماه به مجلس بدهند و مقررات خود را نیز در مدت شش ماه تنقیح و مصوبه را به روزرسانی کنند.

 قربانی گفت: سازمان بازرسی کل کشور در تنقیح قوانین کشور، هم همکار مجلس شورای اسلامی است و هم با توجه به وظیفه قانونی‌اش ناظر بر کار دستگاه‌های اجرایی در تنقیح قوانین است.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت: علت حضور سازمان بازرسی کل کشور در کمک به تنقیح قوانین، آشنا بودن این سازمان با سوء استفاده‌هایی است که از قوانین و مقررات می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet