حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 08:50:00
سرویس سیاسی
بابا احمدی:

احتمال معرفی صالحی به عنوان وزیرخارجه بیش از سایر گزینه‌هاست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، احتمال معرفی علی‌اکبر صالحی را به عنوان وزیر خارجه بعدی، بیش از سایر گزینه‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،"عبدالمحمد بابااحمدی میلانی"نماینده لردگان در گفتگو با نشریه زردکوه گفت: کسی که می‌خواهد این مسئولیت مهم و حساس را عهده‌دار شود، باید دارای معیارها و شرایط خاصی باشد.

وی افزود: وزیر امور خارجه کسی است که باید به مسائل سیاست‌های کلی دنیا آشنایی داشته و قبل از همه اینها، باید تجربه کار کافی داشته باشد و با اندوخته کافی از دانش و تجربه، بتواند با مسائل روز جهانی پیش برود تا هم اهداف نظام را تأمین کند و هم با سیاست‌های جهانی امروز کنار بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: این فرد به عنوان نماد و نماینده نظام و امین کشور در صحنه سیاست بین‌المللی حضور می‌یابد و ولایی بودن و تعهد و التزام وی به نظام باید محرز باشد.

نماینده لردگان در مجلس درباره نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نسبت به گزینه‌های مطرح افزود: تا جایی که می‌دانم، به طور کلی کمیسیون روی فرد خاصی نظری ندارد. البته شاید دوستان نماینده به طور فردی نظر مساعدی نسبت به شخص یا اشخاص خاصی داشته باشند، از جمله همین سرپرست فعلی که یکی دو نفر معتقد بودند این فرد شایستگی این کار و آشنایی به کار این وزارتخانه را دارد. اما ما باید تعهد، سوابق، شایستگی و عوامل دیگر گزینه‌ها را هم بررسی کنیم.

وی درباره احتمال معرفی سرپرست فعلی این وزارتخانه به عنوان وزیر خارجه از سوی دولت اظهار داشت: صالحی به صورت صریح تأیید نشده، اما گفته شده نظر دولت نسبت به ایشان مساعدتر است. البته گزینه‌های دیگری هم مطرح هستند که در بین آنها از نظر شخص بنده، آقایان بروجردی و جلیلی هم تسلط، آگاهی و عملکرد خوبی داشته‌اند. اما فعلاً آقای صالحی بیشتر مطرح است.

این نماینده نظر مجلس را درباره گزینه‌هایی چون بقایی، رئیس کنونی سازمان میراث فرهنگی چندان مساعد ندانست و توصیه کرد دولت در این زمینه با احتیاط عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet