هدر موبایل
1387/05/08 11:15:00
سرویس صحن

اعتراض ونایی به عدم اجرای مصوبه دولت در خصوص تشکیل فرمانداری ملایر

نماینده ملایر طی یک تذکر آیین نامه ای گفت: استاندار همدان علیرغم مصوبه هیات وزیران، اعتقادی به تشکیل فرمانداری ویژه ملایر ندارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسن ونایی" در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به اصل 129 و 123 قانون اساسی و ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور در حدود اختیارات و وظایفی که به موجب قانون اساسی و یا قانون عادی به عهده دارد در برابر ملت و رهبر و مجلس شورای اسلامی مسئول است.

وی افزود: براساس اصل 123 رئیس جمهور موظف است مصوبات یا نتیجه همه پرسی را پس از طی مراحل قانونی و ابلاغ به وی امضا کند و برای اجرا در اختیار مسئولان بگذارد.

نماینده ملایر خاطرنشان کرد: دو تن از نمایندگان استان همدان با انتخاب هیات رئیسه و مجمع نمایندگان به عنوان عضو شورای برنامه ریزی استان همدان انتخاب شدند. در جلسه گذشته شورای برنامه ریزی استان همدان با بدترین تدابیر مورد بی اعتنایی قرار گرفتند که بنا شد در جلسه بعد این مطرح شود اما جلسه بعد ملغی شد.

وی ادامه داد: استانداری همدان اعتقادی به قانون ندارد مضافا بر اینکه بعد از چهار ماه مصوبه هیات وزیران را هم اجرا نکرده است.

ونایی تصریح کرد: در تاریخ 7/1/87 فرمانداری ویژه ملایر به تصویب هیات وزیران رسیده که بعد از چهار ماه آقای استاندار اعتقادی به فرمانداری ویژه ندارد.

علی لاریجانی در پاسخ گفت: باید تذکرات شما مربوط به اداره جلسه باشد و مطالب شما مربوط به تخلفی است که در دستگاه اجرایی شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet