حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 08:57:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

منافع ملی حکم می‌کند لایحه بودجه در فرصت مناسب بررسی شود

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر در ارائه لایحه بودجه بر ضرورت بررسی کارشناسی روی این لایحه تاکید کرد و گفت: منافع ملی حکم می‌کند لایحه بودجه که یک سال مردم و کشور با آن اداره می‌شود در فرصت کافی بررسی شود تا از بروز اشتباه در آن جلوگیری شود.

"سید ناصر موسوی لارگانی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه تاخیر در ارائه لایحه بودجه از سوی دولت همواره مشکلاتی را بر سر راه بررسی این لایحه بوجود می‌آورد، گفت: تعیین 15 آذر به عنوان آخرین مهلت تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی به این دلیل بود که مجلسی‌ها با بررسی کارشناسی خود به این نتیجه رسیدند که ارائه لایحه بودجه در این تاریخ فرصت مناسب برای بررسی این برنامه اقتصادی مهم را در اختیار خود قرار می‌دهد.

موسوی لارگانی در تشریح روند بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از ارائه لایحه بودجه به مجلس حداقل 15 روز فرصت برای بررسی آن در کمیسیون های تخصصی لازم است و سپس 20 روز هم فرصت برای بررسی آن در کمیسسون تلفیق لازم است تا در نهایت این لایحه تقدیم صحن مجلس شود و مجلس با کار شبانه روزی و سه شیفت کار نیز حداقل سه هفته وقت برای بررسی مواد متعدد لایحه بودجه سالیانه دارد، از همین رو باید لایحه در زمان مقرر به مجلس تسلیم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی همچنین افزود: هر روز تاخیر در ارائه لایحه بودجه موجب می‌شود که فرصت بررسی این برنامه مهم اقتصادی کشور کم شود و مصالح عمومی مردم تحت شعاع قرار گیرد، از همین رو از دولت می خواهیم که هرچه سریعتر با تکیه بر منافع ملی و مصالح عمومی کشور، لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند.

نماینده مردم فلاورجان در ادامه به برخی استدلال ها در خصوص تاخیر در ارائه بودجه اشاره کرد و گفت: اینکه برخی افراد دلیل تاخیر در ارائه بودجه را نهایی نشدن برنامه پنجم عنوان می‌کنند، دلیل موجهی نیست و بیشتر بهانه ایست که تاخیر در ارائه بودجه را با آن توجیه کنند.

بر اساس ماده 216 آیین نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هرسال به مجلس تسلیم نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet