حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 10:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جویجری:

تا پایان برنامه پنجم شاخص بیکاری باید به 7 درصد برسد

**نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: رویکرد برنامه پنجم ارتقاء سطح شاخص‌های ملی در ارتباط با درآمد سرانه کشور و مردم و هم‌چنین کاهش وابستگی دولت و اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی است.

شبیب جویجری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: از سوی دیگر تقویت بخش تعاونی و خصوصی برای اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه مصوب شد 50 درصد مازاد درآمدهای استانی به صورت هرسه ماه یکبار به همان استان بازگردانده شود که یک تحول عظیم است و این امکان را به استان‌های برخوردار می‌دهد که بتوانند چرخه اقتصادی، اشتغالزایی و مباحث مرتبط با اقتصاد عامه را دراستان تقویت و بهبود اقتصادی را موجب شود.

نماینده مردم اهواز در خانه ملت با بیان این‌که در پایان برنامه پنجم شاخص متوسط بیکاری در کشور باید به هفت درصد رسانده شود، تصریح کرد: یکی از شاخص‌های مهم برای تغییر مسایل اقتصادی، اشتغالزایی است و با تصویب این موضوع خوزستان نیز با توجه به گستردگی بخش‌های کشاورزی و صنعت در این استان زرخیز می‌تواند سهم خود را داشته باشد.

جویجری به اهمیت اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: این قانون که در جهت خصوصی سازی و کوچک کردن اندازه دولت یا کاهش دخالت‌ها و تصدی‌گری‌های دولت در بخش اقتصادی است در حال اجرا می‌باشد و به همین دلیل برنامه پنجم باید ناظر به این بخش بوده و بخش خصوصی و تعاونی را تقویت کند. بخش دولتی بسیار گسترده است و قانون باید بخش دولتی و خصوصی را به تعامل برساند.

وی یکی از مهم‌ترین موارد برنامه را کاهش وابستگی اقتصاد ملی به نفت دانست و خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌های مطرح در رابطه با رشد اقتصادی از طریق بهره‌وری بدست می‌آید که به معنای افزایش کارآمدی و کارآیی شرکت‌ها و موسسات اقتصادی کشور است، هم‌چنین بیمه فراگیر مردم که سهم مردم را حداکثر به 30 درصد برساند نیز از دیگر موارد قوت این برنامه می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet