هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس فراکسیون مساجد:

مساجدی که مراجعه کننده دارند باید برای اقامه نماز صبح درهایشان باز باشد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: مساجدی که مراجعه کننده دارند باید برای اقامه نماز صبح درهایشان باز باشد.
سه‌شنبه 21 دی 1389 ساعت 10:43

حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم باز بودن درهای مساجد استان تهران از نزدیک ظهر تا بعد از نماز مغرب و عشا، در پاسخ به این سوال که هم‌اکنون چند درصد از مساجد استان تهران این‌گونه عمل می‌کنند؟ اظهار کرد: وضعیت خوب است. می‌دانید که این دستور مقام معظم رهبری است که امر فرمودند که درهای مساجد از نزدیک ظهر تا بعد از نماز مغرب و عشاء باز باشد. منتها نحوه اجرای آن هنوز برای ما رضایت‌بخش نیست و ما زمانی راضی خواهیم بود که همه‌ی مساجد ما این‌چنین باشند.

رییس فراکسیون مساجد در مجلس ادامه داد: البته برخی مساجدی که در کوچه واقع شده و مراجعه‌ای ندارد را چندان مصر به باز بودن آنها نیستیم، اما مساجدی که مردم باید استفاده کنند و مورد نیاز مردم است و در خیابان‌های اصلی و اماکن حساس که مردم به آن مراجعه می‌کنند، واقع شده‌اند، اولویت دارند که ابتدا از آنها آغاز کنیم و آرام آرام جلو می‌رویم تا این‌که برنامه‌های قرآنی هم در بعدازظهرها در همه‌ی مساجد تا جایی که توان و وسع‌مان اقتضا کند و با کمک دوستانمان در نهادها و ارگان‌های دیگر انجام گیرد، درهای مساجد باز باشد و امیدواریم که بتوانیم وظیفه‌ی خود را در این امر مهم به درستی انجام بدهیم.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در مورد تعداد این مساجد در سطح استان تهران گفت: در سطح مناطق که در مورد باز بودن درهایشان کنترل شده‌اند، درصد خوبی از تعداد مساجد در این زمان‌ها درهایشان باز است.

وی در مورد تعداد مساجدی که در زمان اقامه نماز صبح درهایشان باز است، گفت: مساجدی که در منطقه بازار و کسب و کار است و سکنی در آن‌جا کم است، این اتفاق کمتر می‌افتد اما جایی که مسکونی است باید باز باشد.

ابراهیمی در مورد تعامل بین دستگاه‌های عمل کننده در حوزه‌ی مساجد، این تعامل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر در سرتاسر جهان، گرایش به دین، به‌ویژه آیین مقدس اسلام افزایش پیدا کرده است و در ایام عاشورا انصافا امسال یک انقلابی در سرتاسر جهان اتفاق افتاده است. یعنی در عزاداری ابا عبدالله(ع) همان‌طوری که در ترکیه مشاهده کردیم که جناب آقای دکتر ولایتی هم به عنوان مشاور عالی مقام معظم رهبری به آن‌جا رفتند و نخست وزیر ترکیه در آن حضور پیدا کرد و جمعیتی قابل توجه در آن حضور داشتند و هم‌چنین در آذربایجان و سایر کشورها، امسال عزاداری امام حسین(ع) بسیار باشکوه برگزار شد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز گزارشی بسیار زیبا از این موضوع داده است که بسیار خوشحال‌ کننده است، و در کشورهای مختلفی امسال مراسم عزاداری برپا بوده است و این حاکی از این مطلب است که امام حسین(ع) دارند راه‌ها را به روی گسترش دین باز می‌کنند.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در مورد به روز رسانی امکانات مساجد استان تهران با بیان این‌که تفاوت حال حاضر مساجد با گذشته مشهود است، ادامه داد: مساجد استان تهران متفاوت با همه جای ایران است و این دلیلی بر این است که کار شده است. اما این‌که مساجد مطلوب هستند، باید گفت که " نه " ما تا رسیدن به مسجد مطلوب خیلی فاصله داریم و نقطه‌ی مطلوب این است که تمام کارکردهایی که در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) در مساجد انجام می‌شده است را ما بتوانیم در مساجد انجام دهیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000