هدر موبایل
1389/10/21 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقان:

نظر مجلس درباره ایجاد وزارت ورزش و جوانان تغییر نمی‌کند

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که امکان تغییر در نظر مجلس درباره ایجاد وزارت جدید ورزش و امور جوانان نیست و مجلس در این زمینه نظر قاطعی دارد.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص مصوبه اخیر مجلس مبنی بر ایجاد وزارتخانه ورزش و امور جوانان و اعلام نظر دولت در این زمینه، اظهار داشت: نظر دولت از ابتدا با نظر مجلس در این زمینه متفاوت بود.

وی افزود: دولت نظر خود را در زمان تصویب این طرح ارائه داد ولی مجلس با 157 رأی مثبت آن را تصویب کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: نظر دولت در این راستا نظر جدیدی نیست ولی در عین حال مجلس معتقد است برای جلوگیری از برخی نابسامانی‌های موجود در حوزه ورزشی و سازمان ملی جوانان و نوع رفتار با این دو تشکیلات باید این موضوع به تصویب می‌رسید.

دهقان یادآور شد: این طرح برای پاسخگویی سازمان تربیت بدنی به مجلس و نظارت‌پذیر شدن این سازمان و سامان یافتن سازمان ملی جوانان و ثبات و تقویت این دو تشکیلات لازم است.

 

* در صورت ایراد شورای نگهبان به ایجاد وزارت ورزش این طرح به مجمع می‌رود

وی با اشاره به روند قانونگذاری در مجلس گفت: وقتی مجلس موضوعی را تصویب می‌کند امکان اصلاح آن وجود ندارد.

این نماینده مجلس هشتم تصریح کرد: طرح مذکور ایرادی از نظر قانونی ندارد و مورد ایراد شورای نگهبان قرار نمی‌گیرد ولی اگر ایرادی نیز به این طرح وارد شود، مجلس با توجه به رأی قبلی خود بدون درنگ آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: امکان تغییر در نظر مجلس در این راستا وجود ندارد و مجلس در این زمینه نظر قاطعی داشته است چرا‌که این طرح را به نفع کشور، مردم و دو سازمان تربیت بدنی و ملی جوانان می‌داند.

وی افزود: همچنین تا شش ماه آینده هیچ طرحی نمی‌تواند در مغایرت با این مصوبه در صحن علنی مجلس مطرح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet